Отборът на Левски победи украинския Олександрия с 1:0 в третата си проверка от лятната подготовка за новия сезон. Това бе втори успех за "сините", които до момента в проверките надвиха Хебър и загубиха от Септември.

Победният гол за Левски бе дело на Габриел Обертан в 20-ата минута. Асът на "сините" реализира красиво попадение след хубав шут от над 20 метра, пращайки топката в горния люв ъгъл на вратата на съперника.

33 снимки

Левски имаше още няколко възможности да увеличи аванса си, а и гостите от Олександрия можеха да стигнат до равенство, макар по-опасните ситуации да бяха рядкост в двубоя.

Още в първите минути "сините" имаха шанс за нещо повече след дален удар на Жорди Гомес. Малко след това и Серджиу Буш стреля, но пак без да преодолее вратаря на гостите Юрий Панкив. В 16-ата минута Хали Тиам с далечен удар прати топката към вратата на Олександрия, но Панкив отново се намеси навреме. Жерсон Кабрал също стреля неточно по посока вратата на гостите.

Голът за Левски падна в 20-ата минута. Габриел Обертан с чудесен удар от около 25 метра реализира за 1:0 за "сините". Обертан прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на украинците.

Две минути по-късно Жерсон Кабрал отново обстрелва вратата на съперника, но прати топката над гредата. Атака за украинския тим в 27-ата минута прикли с удар с глава над вратата на "сините.

В 29-ата минута гостите можеха да стигнат до изравняване след неубедителна намеса на Божидар Митрев, но топката след рикошет в крака на играч на гостите излезе в аут.

Едно от най-добрите положения за "сините" бе в 32-ата минута. Хали Тиам проби отляво и в близост до вратата опита удар, но стражът на Олександрия спаси. Три минути по-късно след остро центриране в наказателното поле на Олександрия, Обертан опита да засече с глава, но бе отсъдена засада.

Треньорите и на двата състава направиха доста смени през второто полувреме, а наставникът на Левски Делио Роси извърши 8 промени.

Темпото на игра падна и зачестиха грубите влизания. Влезлият като резерва вратар на Левски Мартин Полачек се намеси добре при атака за Олександрия в 52-ата минута и си спечели аплодисменти от публиката.

Едва в последните минути зрителите видяха отново по-активни действия. Добра атака за гостите в 79-ата минута завърши с удар над вратата на Левски.

В 86-ата минута малко по-опасна атака за Левски пък приключи с изстрел на Станислав Костов, а в 90-ата "сините" също можеха да вкарат още един гол, но резултатът остана 1:0.

Сезонът за Левски започва на 11 юли с двубоя от първия предварителен кръг на Лига Европа срещу Вадуц. В първия двубой левскарите са гости, а реваншът е седмица по-късно на Герена.

38 снимки

РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ:

Начало на мача

2' Атака на Олександрия, която завършва с неточен удар към вратата на "сините".

7' Давиде Мариани открадна топката и пусна към Яблонски, който намира Белаид. Топката стига до Габриел Обертан. Атаката завършва с дален удар на Жорди Гомес. Украинският вратар реагира добре. Малко след това и Серджиу Буш стреля, но пак без да преодолее Юрий Панкив.

11' Обертан се включи добре отляво в атака за Левски и опита да намери съотборник в наказателното поле на Олександрия, но защитата на гостите се справи.

14' Жорди Гомес опита центриране отляво в наказателното поле на Олександрия, но никой от "сините" не успя да засече.

16' Далечен удар на Хали Тиам, който прати топката към вратата на Олександрия, но вратарят Панкив улови.

16'  Нов удар отдалеч. Жерсон Кабрал стреля неточно по посока вратата на гостите.

19' Атака за Олександрия, която приключва със силен удар на Андрий Цуриков, но той прати топката високо над вратата пазена от Божидар Митрев.

20' ГОЛ за Левски! Габриел Обертан с чудесен удар от около 25-26 метра реализира за 1:0 за "сините". Обертан прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на украинците.

22' Далечен изстрел на Жерсон Кабрал, но над вратата на Олександрия.

25' Добро центриране в атака за Олександрия в наказателното поле на Левски на Андрий Бацула, но защитник на Левски изчисти навреме с глава.

27' Атака за украинския тим, която приключа с удар с глава над вратата на "сините.

29' Възможност за Олександрия. Неубедителна намеса на Божидар Митрев и топката след рикошет в крака на играч на гостите излезе в аут.

32' Шанс за Левски. Хали Тиам проби отляво и в близост до вратата опита удар, но стражът на Олександрия спаси.

35' Остро центриране в наказателното поле на Олександрия. Обертан опита да засече с глава, но бе отсъдена засада.

36' Жълт картон за Давид Яблонски, който спря атака на гостите.

37' Пряк свободен удар за Олександрия. Ковалец прати топката право в стената от "сините" футболисти.

41' Обещаваща атака на Левски, който приключи с центриране на Давиде Мариани в наказателното поле на Олександрия, но никой от "сините" не бе близо до топката.

Край на първото полувреме

Начало на второто полувреме

В игра влиза новото попълнение на "сините" Мартин Полачек на мястото на Божидар Митрев.

52' Влезлият като резерва вратар на Левски Мартин Полачек се намеси добре при атака за Олександрия и си спечели аплодисменти от публиката.

60' Грубо влизане срещу Жорди Гомес на Станислав Микиций, а малко след това подобни действия и на Габриел Обертан. В игра на Левски влезе Антони Белмонт на мястото на Давиде Мариани.

62' Станислав Костов влезе в игра на мястото на Серджиу Буш.

63' Атака за Левски. Опит за извеждащо подаване на Габриел Обертан.

64 Спречкване в половината на Левски между Давид Яблонски и Дмитро Шастал, но страстите бързо бяха потушени.

66' Атака на Левски, която приключва след засада на Станислав Костов, а в игра за Левски влиза и Станислав Иванов на мястото на Жерсон Кабрал.

71' Обещаваща атака на Левски, Станислав Иванов обаче изгуби топката в предни позиции.

73' Жълт картон за Жорди Гомес заради грубо влизане.

76' Нова смяна в Левски. Ивайло Найденов заменя Иван Горанов.

77' Атака за Олександрия приключва след добра намеса на вратаря на "сините" Марин Полачек.

79' Илия Димитров заменя голмайстора до момента Габриел Обертан в състава на Левски.

79' Възможност за Олександрия. Добра атака за гостите приключва с удар над вратата на футболист на Олександрия.

82' Още една смяна в състава на Левски. Милош Цветкович е заменен от Ивайло Иванов.

86' Томислав Папазов замени Давид Яблонски в състава на "сините".

86' Възможност за Левски. Малко по-опасна атака за Левски, която завърши с изстрел на Станислав Костов.

88' Опасност пред вратата на "сините", пазена от Маритн Полачек, но до попадение за гостите не се стигна.

90' Разбъркване пред вратата на Олександрия след ъглов удар за Левски, а резултатът остава 1:0 за "сините".