Гол, отбелязан след изпълнение на тъч, донесе три точки и радост в Бургас. Местният Нефтохимик надви 1:0 Верея с попадението на Георги Вълчев в 72-ата минута, дошло, като Галин Иванов изведе колегата си сам срещу вратаря след странично хвърляне.

Бургазлии продължи с успешния си ход през пролетта и имат 26 точки, с една по-малко от Верея. Двата отбора са съответно десети и единайсети в класирането след 24-ия кръг на Първа лига.

След 15 минути равностойна игра Галин Иванов от чиста позиция не можа да порази вратата на Верея. Това беше първата опасност в мача и бе на сметката на домакините.

В рамките на една минута между 24-ата и 25-ата минута Георги Андонов имаше възможност да стреля два пъти от опасни позиции. При първия фаул топката се отби от стената, а при втория Андонов прати топката в ръцете на вратаря на Нефтохимик Янко Георгиев.

В 29-ата минута бърза контра на Верея можеше да донесе резултат. Педро Еуженио намери Домовчийски, но след рикошет се стигна само до корнер.

Първото полувреме премина при равностойна игра, като играта отора създадоха по една чиста ситуация, но не успяха да променят двете нули.

Нещата след антракта не се промениха като поведение на двата съперника.

В 65-ата минута груба грешка на вратаря на Нефтохимик Янко Георгиев, който изпусна топката, позволи на Домовчийски да стреля на празна врата, но в краката му скочи Яни Пехливанов и топката кацна върху напречната греда.

В72-ата минута Нефтохимик поведе по малко странен начин. Георги Вълчев бе изведен на чиста позиция след изпълнение на тъч от Галин Иванов, вратарят Пламен Колев бе изпреварен и топката влетя в мрежата за 1:0.

Това се оказа и крайният резултат. Така Верея остана единственият тим в елита, който е без победа на чужд терен. Бургазлии са вече пет мача без поражение.

НЕФТОХИМИК - ВЕРЕЯ 1:0

1:0 Георги Вълчев 72

НЕФТОХИМИК: 1 Янко Георгиев, 26 Виктор Хомей, 3 Георги Ташев, 20 Яни Пехливанов, 17 Ранди Онуоха, 13 Йордан Йорданов, 8 Николай Дюлгеров, 6 Георги Вълчев /83-Живко Петков/, 7 Иван Вълчанов /69-Емануил Манев/, 10 Галин Иванов /90-Любомир Божинов/, 11 Владислав Романов /Резерви: 33 Ивайло Василев, 19 Михаел Орачев, 2 Костадин Велков, 32 Любомир Божинов, 15 Живко Петков, 22 Емануил Манев, 24 Костадин Хазуров/ Старши треньор - Христо Янев

ВЕРЕЯ: 1 Пламен Колев, 21 Здравко Илиев, 4 Иван Бандаловски, 6 Илиас Хасани, 15 Костадин Слаев, 25 Георги Ангелов, 3 Владимир Зафиров /79-Илиян Йорданов/,14 Георги Андонов, 77 Педро Еуженио,17 Валери Домовчийски, 18 Янислав Иванов /58-Селим Керкар/ /12 Георги Аргилашки, 8 Осман Балде, 20 Венцислав Бенгюзов, 10 Елиаш, 11 Илиян Йорданов, 26 Селим Керкар, 89 Самуел Инкоом/ Старши треньор - Александър Томаш.