Етър победи с 2:0 четвъртодивизионния германски Кемницер в приятелска, среща играна в Анталия. В германския тим играе българинът Костадин Велков.

"Виолетовите" имаха териториално превъзходство, докато Кемницер залагаше предимно на контри. В 14-ата минута Аласана Мане отблизо стреля неточно встрани от вратата, а отново той центрира от фаул и избитата топка попадна у Георги Сърмов, който със силен удар в левия крак стреля до рамката.

Кемницер удари греда в 20-ата минута, когато Рафаел Гарсия се откъсна и от малък ъгъл нацели левия стълб, отскочилата топка попадна у Мюлер, но ударът му срещна тялото на Крум Стоянов.

В 22-ата минута мощен удар на Даниел Младенов мина на сантиметри от рамката. До почивката нямаше нови възможности, но през втората част Етър взе своето. Първо в 60-ата минута Крум Стоянов от фаул стреля над вратата.

"Болярите" откриха резултата в 63-ата минута, когато Сърмов намери Здравко Илиев по десния фланг, той центрира пред вратата и Велко Батрович засече топката в мрежата.

Иван Петков удвои в 74-ата минута, когато получи топката в пеналта от Почански и с лекота с премерен удар я прати във вратата за 2:0.

Великотърновци приключват лагера в Анталия с две победи и две ремита. Последната проверка на "виолетовите" преди старта на новия полусезон в Първа лига е на 9 февруари срещу ЦСКА.

Етър: Хр. Иванов, Кр. Стоянов, Гълъбов, Скерлев, Илиев, Сърмов, Мане, Колев, Батрович, Младенов, Ангелов (Господинов, Георгиев, Артюнин, Василев, Ив. Стоянов, Станев, Джамов, Руменов, Боджадж, Почански, Петков).