Локомотив Пд удари новака Етър в Ловеч с 2:1 без лидера си Мартин Камбуров в първия мач от първия кръг на Първа лига.

Великотърновци приеха своите гости на край река Осъм, тъй като стадионът им все още не е готов да посреща мачове в елита.

Скандал между Мартин Камбуров и собственика на Локо Пд Христо Крушарски беляза минутите преди началото на мача. Тръгна мълва, че Крушарски е извадил Камбуров по тази причина от групата. В официалния протокол за мача обаче голаджията фигурираше в тимовия лист на Локо Пд, макар и сред резервите. Впоследствие обаче той беше изваден и от там, а Локомотив остана само с 5 резерви.

Камбуров беше на стадиона в Ловеч, но след скандала си събра багажа и си тръгна от там.

Мачът започна в бавничко темпо, дори скучно. Така играта вървеше предимно в центъра цял половин час. Тогава се стигна до брилянтния пас на ветерана Ванчо Траянов и Веселин Марчев откри резултата в полза на Локо Пд. Това стана в 31-ата минута, а по-опитният отбор на терена стигна до гол и без лидера си Камбуров - 0:1.

Прави впечатление отсъствието сред титулярите на "черно-белите" на лидера на тима Мартин Камбуров.

Етър започна да се изнервя и на бърза ръка четирима „виолетови“ футболисти получиха жълти картони.

Локомотив пък действаше все по-уверено и стигна до втори гол в добавеното време на първата част. И той отново бе красавец. Реализира с точен удар в десния ъгъл Дани Кики и Локомотив взе надежден аванс точно преди почивката – 0:2.

Етър опита да промени нещо през второто полувреме. Великотърновци заиграха по-активно, но това не бе достатъчно. Локо Пд даде и две жертви. Заради травми бяха сменени последователно Везалов и Пауло Серджо.

И „виолетовите“ стигнаха до почетен гол. И попадението отново бе красиво – падна от фаул след много точен удар на Цветомир Тодоров, а Етър намали на 1:2.

„Виолетовите“ опитваха късмета си докрай, но не стигнаха дори до частичен обрат и загубиха с 1:2 от Локо Пд.

ЕТЪР - ЛОКО ПД 1:2

0:1 Веселин Марчев 31, 0:2 Дани Кики 45+2, 1:2 Цветомир Тодоров 83

ЕТЪР: 12 Кирил Акалски, 21 Венцислав Василев, 14 Веселин Минев, 4 Иван Скерлев, 30 Димо Атанасов, 25 Александър Ем. Александров, 8 Румен Руменов, 17 Чавдар Ивайлов, 20 Яни Пехливанов, 11 Стефан Неделчев, 10 Тодор Колев /55-Иван Петков/ /Резерви: 33 Христо Иванов, 6 Джихат Кямил, 9 Иван Петков, 15 Кольо Станев, 7 Мартин Станкев, 5 Михаил Минков, 91 Цветомир Тодоров/ Старши треньор - Станислав Генчев

ЛОКО ПД: 1 Илко Пиргов, 71 Пламен Крумов, 44 Ивайло Марков, 6 Пламен Николов, 15 Димитър Везалов /22-Димитър Велковски/, 17 Ванчо Везалов, 20 Пауло Серджо /65-Стефан Йевтоски/, 10 Веселин Марчев, 93 Дани Кики, 77 Дино Мартинович /80-Янко Ангелов/, 27 Димо Бакалов /Резерви: 40 Мори Диао, 19 Димитър Велковски, 4 Стефан Йевтоски, 90 Янко Ангелов, 22 Архан Исуф/ Старши треньор - Войн Войнов.