ЦСКА постигна минимална победа с 1:0 при символичното гостуване на Славия на стадион „Васил Левски“ в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Единственият гол в срещата бе дело на Милчо Ангелов в 52-та минута. ЦСКА се завърна на победния път, след като в предишните два мача отборът допусна поражения от Локомотив Пловдив и Лудогорец.

ЦСКА можеше да поведе още в 7-та минута, когато Станислав Манолев се пребори за една топка с Абуд, след което центрира в наказателното поле на Славия, където Виана технично продължи към Симао, който стреля, но Георги Петков спаси.

Руи Педро получи контузия и бе сменен принудително в 17-та минута от Милчо Ангелов.

Борислав Балджийски отправи хубав далечен удар в 33-та минута, но Китанов се намеси решаващо и изби в корнер.

„Червените“ можеха да поведат в резултата в 40-та минута, когато Станислав Манолев центрира в наказателното поле на Славия, където непокритият Густаво Кулма стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Единственият гол в срещата падна в 52-та минута, когато Арсенио Нунеш центрира в наказателното поле на Славия, където Милчо Ангелов успя да засече топката и да я изпрати във вратата на Георги Петков.

Символичните гости можеха да вкарат втори гол в 54-та минута, когато Милчо Ангелов подаде чудесно към Диого Виана, който стреля, но неточно встрани от десния стълб на вратата на Георги Петков.

Диого Виана отправи хубав далечен удар в 66-та минута, но топката се спря в напречната греда на вратата на Георги Петков.

Милчо Ангелов стреля с глава в 84-та минута, но встрани от левия стълб на вратата на Георги Петков.

Славия можеше да изравни резултата в 85-та минута, когато Николай Димитров направи много сериозен пропуск, след като излезе сам срещу Георги Китанов, но в последния момент ударът му бе блокиран от Антон Недялков.

В добавеното време на мача Диого Виана отново бе близо до това да се разпише, но след удара му от границата на наказателното поле на Славия, топката срещна напречната греда на вратата на Георги Петков.

ЦСКА постигна седма победа от началото на сезона и се изкачи на трето място във временното класиране с актив от 24 точки, докато Славия допусна девета загуба и е единайсти с 13 точки.

Славия: 1. Георги Петков (к), 4. Андреа Христов, 7. Борислав Балджийски, 9. Сердер Сердеров, 10. Янис Карабельов, 11. Георги Пашов, 15. Петко Христов, 24. Валери Домовчийски, 27. Емил Мартинов, 66. Омар Абуд, 77. Николай Димитров

Старши треньор: Владимир Иванов

ЦСКА: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 6. Рубен Пинто, 7. Диго Виана, 10. Арсенио Нунеш, 11. Станислав Манолев, 17. Давид Симао, 21. Руи Педро, 23. Александър Дюлгеров, 26. Густаво Кулма

Старши треньор: Едуард Йорданеску