ЦСКА експериментира и загуби с 0:4 от южнокорейския Сувон Блууингс в четвъртата си контролна среща от зимната подготовка. Два от головете бяха дело на бразилците в състава Жонатан и Сантош, а след това за 10 минути се разписаха Ки-Хун и Ки-тон.

В игра за "червените" се появи Кевин Кубамба, който обаче не успя да покаже много добра игра. През втората част игрови минути получи и бразилецът Рафаел Фонтеш, който пристигна на проби в отбора.

През целия мач завършващият удар на ЦСКА не беше на ниво, което се оказа решаващо за това тежко поражение. Сувон пък се възползва от положенията си и държеше инициативата през повечето време и накрая се поздрави с успеха.

Единствените проблясъци в нападението на "червените" се дължаха на Кирил Десподов, който напусна терена десет минути преди края на редовното време.

Стартът на контролата между ЦСКА и Сувон Блууингс се забави, тъй като съдийската бригада е катастрофирала на път за стадиона. Изглежда обаче всичко е наред, тъй като играчите излядоха на терена. Срещата се води от нови официални лица.

Новото попълнение на ЦСКА Кевин Кубамба попадна в стартовите 11 на тима за контолната среща срещу южнокорейския тим.

Конгоанецът с френски паспорт подписа с "червените" в последния ден на трансферния прозорец и веднага взе участие в подготовката на тима в Испания.

Това е втората загуба на "армейците" в контролна среща, преди това те отстъпиха с 2:4 на Рубин Казан.

Как се разви двубоят, както и най-интересните моменти, вижте по-надолу.

Двама нови при ЦСКА в Испания

Освен на него, наставникът Стамен Белчев ще се довери за първата си среща със Сувон на следните играчи: Александър Конов, Антон Недялков, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски и Стойчо Атанасов. Давид Симао, Никола Колев, Румен Руменов, Кирил Десподов, Арсенио и Кубамба.

Сувон Блууингс: Ки-Хун; Жонатан; Мун-Уу; Хо-Ик; Сантош, Йон-Ре; Чон-Сон; Сан-Мин; Чон-Су; Ча-Рьон; Хуа-Йон

Срещата може да гледате на живо в GONG PLAY и по DIEMA SPORT 2, както и да следите на живо в Gong.bg.

ЦСКА - Сувон Блууингс 0:4

0:1 - 9' Жонатан

0:2 - 54' Сантош

0:3 - 80' Ки-Хун

0:4 - 87' Ки-Тон

Първо полувреме

1' Още в първата минута на срещата новото попълнение Кевин Кубамба се промъкна зад защитата на Сувон за опасна атака, но бе отсъдена засада.

6' Играчите на ЦСКА търсят Кирил Десподов зад гърба на защитата, което може да се окаже печелившото действие по-нататък в мача.

7' Положение за Сувон. Изстрел на Жонатан, който бе спрян от Александър Конов, макар и малко трудно.

9' ГОЛ ЗА СУВОН! Мин-Уу центрира към непокрития Жонатан, който от близко разстояние, с глава, даде преднина на отбора си.

12' Хубав изстрел на Арсенио от далечна дистанция, но и добра намеса от страна на Хуа-Йон.

16' Йон-Ре фаулира играч на ЦСКА. Кирил Десподов изпълни отсъдения пряк свободен удар, но топката попадна в стената.

23' Кирил Десподов изчисти колебливо към Конов след ъглов удар в полза на южнокорейците.

25' Отново шанс за Блууингс. Тимът доминира, но стражът на ЦСКА отново спаси.

27' Румен Руменов шутира от далечно разстояние, но право в обхвата на Хуа-Йон, който спаси удара.

33' Въпреки скъсания екип в опит да го спрат, Десподов проби отдясно и стреля, но стражът на Сувон се намеси.

34' Александър Георгиев заменя Арсенио, не е ясно обаче дали футблистът е получил контузия.

44' Нова опасност пред вратата на Александър Конов.

Край на първото полувреме с предимство за Сувон с 1:0.

Второ полувреме

46' Николай Бодуров е заменен от Пламен Гълъбов.

50' Александър Георгиев и Ча-Рьон се сблъскаха и се наложи медицинска намеса и за двамата.

52' Чон-Сон стреля отдясно, но Конов изби топката.

53' ДУЗПА В ПОЛЗА НА СУВОН! Игра с ръка бе причината реферът да отсъди наказателен удар.

54' 2:0 ЗА БЛУУИНГС! Сантош се нае с изтрела от бялата точка и не сбърка. Имаше претенции от ЦСКА за отмяна на попадението, поради забавяне при изпълнението, но те не бяха уважени.

59' Новото попълнение Кевин Кубамба и Антон Недялков напуснаха терена. Бразилецът на проби Рафаел влезе в игра.

62' Краси Станоев влиза на мястото на Никола Колев.

67' Опасните положения в мача липсват. "Червените" нямат много идеи в атака и трудно успяват да стигнат до противниковата врата.

73' Румен Руменов получи травма в бедрото, опита се да продължи, но в крайна сметка бе заменен Тонислав Йорданов.

79' Рубен Пинто и Густаво Кулма на мястото на Симао и Кирил Десподов.

80' 3:0 ЗА СУВОН! Ки-Хун със силен изстрел разстреля вратата на Конов след невнимание в защитата.

87' ГОЛ ЗА БЛУУИНГС! Южнокорейците отбелязаха и четвърто поадение във вратата на ЦСКА от ръба на наказателното поле, благодарение на Ки-Тон.

КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА ДОПУСНА ЗАГУБА С 0:4 ОТ СУВОН!