ЦСКА победи Локомотив Пловдив с 4:1 в двубой от 4-ия кръг на Първа лига игран на стадион "Българска армия". За "червените" точни бяха Тиаго Родригес в 13-ата минута, Малинов в 28-ата, Каранга в 61-ата и Манолев в 78-ата минута. За гостите точен беше Бакалов в 74-ата минута.

ЦСКА съумя да реализира две попадения през първата част, след като Тиаго Родригес и Малинов се разписаха.

"Червените" бяха по-активни през тази първа част, а в 13-ата минута Манолев севпусна по дясното крило, центрира към Пиргов, той изчисти кълбото напред, то попадна в Родригес, който с елегантен удар откри резултата.

В 28-ата минута на срещата резултатът беше удвоен, Меркадо намери добре Манолев в наказателното поле, той свали кълбото към Малинов, а той не се затрудни да реализира за 2:0.

Три минути по-късно Димо Бакалов се освободи добре от отбраната на ЦСКА и стреля неточно в аут.

Каранга също имаше възможност да се разпише през първата част, но ударът му мина встрани от вратата.

В края на полувремето Димо Бакалов поиска дузпа, след като имаше леко съприкосновение с Дюлгеров, но съдията Никола Попов не отсъди нарушение и вдигна жълт картон за футболиста на Локомотив.

През втората част Каранга също се разписа. В 62-ата минута на двубоя Тиаго Родригес преодоля двама от футболистите на Локо и подаде на Каранга, който се разписа във вратата на излезлия да го пресреща Пиргов. Това е пети гол за нападателя от старта на сезона.

Локомотив Пловдив съумя да реализира почетен гол в 74-ата минута, когато с глава Димо Бакалов реализира.

В 78-ата минута Станислав Манолев получи добър пас отляво от Меркадо и от няколко метра се разписа за 4:1.

Така ЦСКА вече има 7 точки и дели второ-четвърто място с тимовете на Лудогорец и Верея. Локомотив е на 7-ото място с 5.

Съставите на двата отбора:

ЦСКА: Черниаускас, Недялков, Чорбаджийски, Бодуров, Ринто, Меркадо, Каранга, Манолев, Малинов, Родригес, Дюлгеров

Локомотив Пловдив: Пиргов, Крумов, Николов, Марков, Бедиме, Траянов, Пауло Серджио, Умарбаев, Кики, Марчев, Бакалов