ЦСКА представи отбора за новия сезон, а след това направи 1:1 с втородивизионния Царско село в контролна среща.

Пред екзалтираните фенове бяха представени и новите попълнения Данте Стипица, Жоржиньо, Бикел, Перейра, както и Борис Секулич, както и всички футболисти от миналия сезон. 26 футболисти излязоха на терена, за да зарадват феновете, а те отвърнаха с бурни овации.

Заради контузии от състава на ЦСКА контролата пропуснаха Слави Петров, Станислав Манолев, Стойчо Атанасов и Александър Георгиев.

Още в 5-ата минута на двубоя Георги Минчев откри резултата, след като се възползва от пас на Манев и се разписа във вратата на Черниаускас. ЦСКА стигна до равенство в резултата преди почивката. Пет минути преди края на първата част ЦСКА изравни резултата, когато Тиаго се разписа след грешка на вратаря на Царско село. В средата на първата част една от звездите на тима Кирил Десподов напусна терена, след като беше ритнат от съперников играч.

През втората част Нестор Ел Маестро промени почти изцяло състава, а в крайна сметка "червените" не съумяха да спечелят срещата и завършиха 1:1. Следващият двубой за футболистите на ЦСКА е домакинството срещу Рига от турнира Лига Европа в четвъртък (12 юли).

ЦСКА - Царско село: 1:1

0:1 Минчев (5), 1:1 Тиаго (40)

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 25. Стивън Перейра, 5. Николай Бодуров (к), 27. Борис Секулич, 14. Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 20. Тиаго Родригес, 8. Едвин Джеси, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 33. Георги Китанов (в), 1. Данте Стипица (в), 7. Жоржиньо, 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 21. Тонислав Йорданов, 23. Александър Дюлгеров, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов

Царско село: Росен Андонов, Пламен Тенев, Галин Минков, Реян Даскалов, Георги Хашев, Владимир Семерджиев, Антонио Георгиев, Емануил Манев, Петър Тончев, Василев, Георги Минчев