Съвсем очаквано лидерът в Югозападната В група ЦСКА се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на България, след като смаза гостуващия Ботев Ихтиман с 5:0. С два гола се отчете Костадин Хазуров, а Божидар Чорбаджийски за първи път се разписа за мъжкия тим на „червените“. Радой Божилов също реализира, но най-красивият гол без съмнение бе този на Павел Головодов.

Двубоят на стадион „Българска армия“ едва ли би могъл да има по-добро начало за „червените“. Те натиснаха опонента си още с първия съдийски сигнал, ала без да го поставят под кой знае какво напрежение откриха резултата в 6-ата минута. Милен Кикарин пробяга с топка в крака повече от половината терен, литна двама защитници пред наказателното поле и от аутлинията пусна остър пас във вратарското поле. Хазуров беше на точното място, за да връхлети топката и от упор да я запрати под гредата – 1:0.

Голът доста успокои домакините, които заиграха по-търпеливо и намалиха оборотите. Положенията обаче продължиха да бъдат пред вратата на Стоян Маринов. В 20-ата минута Борис Галчев добре използва тялото си, за да се измъкне от Пол Александров и тръгна в пеналта. Там той с пас по земя сервира кълбото пред Самир Аясс, който шутира мощно от движение. Ударът му бе право в тялото на Маринов, който първо го отрази, а после затисна топката.

В 26-ата минута ЦСКА изтърва още един шанс. Головодов изчака включването на Кикарин отляво и го изведе в наказателното поле. Крайният бранител даде остро центриране на 2-3 метра пред голлинията, докато сантиметри не стигнаха на Хазуров, за да засече при далечната греда.

Ботев Ихтиман случи на възможност три минути по-късно, когато Грънчов изчисти не много добре центриране от фаул. Стоян Кадифчин пое топката в дъгата, но прибърза с удара и я изпрати високо в аут.

Две минути преди края на полувремето централният защитник на ЦСКА Божидар Чорбаджийски пропусна да се разпише след късо разигран корнер отдясно по атаката. Головодов с бърз пас намери Галчев на аутлинията, а капитанът центрира към далечната греда, където Чорбаджийски се извиси, но с глава стреля над гредата.

В края на първата част дойдоха няколко злощастни минути за домакините, като първо Николай Цветков напусна принудително, а на негово място се появи Владислав Узунов. Последният обаче едва издържа минутка на терена, когато в тежък въздушен дуел бе ударен от Тони Стоичков. Така на почивката и той бе сменен от Васил Попов.

Въпреки всичко ЦСКА успя да стартира втората част с още един бърз гол. Само три минути игра бяха необходими, за да може Павел Головодов да литне двама бранители отляво по атаката и да се пробва да намери Галчев около дузпата. Топката бе отбита от защитник и отиде у Хазуров, който я измъкна малко преди вратаря Маринов да улови и я прати в мрежата – 2:0.

Девет минути по-късно Головодов сътвори най-красивият миг в срещата и направи преднината на „червените“ класическа. След неуспешно негово центриране, топката пак стигна до 17-годишния младок, който отдясно по атаката и малко преди страничната граница на наказателното поле стреля фалцово към вратата. Стоян Маринов реагира навреме, но нямаше как да предотврати влитането на кълбото под сглобката при близката греда – 3:0.

Само секунди след попадението Головодов бе заменен от Радой Божилов, който пък вкара четвъртия гол в мрежата на противника четвърт час преди края. Самир Аясс направи хубава асистенция в случая, като се възползва от невнимателната игра на защитното каре пред себе си. С подаване в коридор той изведе Божилов сам срещу вратаря, а младокът показа хладнокръвие и с премерен шут в долния десен ъгъл реализира за трети път в турнира за Купата на страната.

Точка на спора сложи Чорбаджийски, което поредно включване при изпълнение на корнер му донесе дебютен гол с фланелката на „армейците“. В 85-ата минута Галчев центрира отляво по атаката, а снажният бранител бе оставен да стреля с глава от 7-8 метра. Той насочи топката под гредата и оформи звучния успех.

Гостите можеха да го променят буквално в последната минута, когато Янчо Андреев опита мощен шут от 25 метра. Параболата заблуди вратаря Анатоли Господинов, а топката рикошира в левия стълб, удари се в гърба на вратаря и излезе в ъглов удар.

ЦСКА – БОТЕВ ИХТИМАН 5:0

1:0 Костадин Хазуров 6'

2:0 Костадин Хазуров 48'

3:0 Павел Головодов 57'

4:0 Радой Божилов 76'

5:0 Божидар Чорбаджийски 85'

ЦСКА (4-1-4-1): 1. Анатоли Господинов –  25. Ангел Грънчов, 4. Божидар Чорбаджийски, 21. Виктор Райчев, 17. Милен Кикарин – 13. Йордан Йорданов -  22. Николай Цветков (44' - 23. Узунов (46' - 2. Попов)), 14. Самир Аясс, 8. Борис Галчев /к/, 11. Павел Головодов (61' - 18. Божилов) – 24. Костадин Хазуров

резерви: 15. Слави Петров; 2. Васил Попов, 3. Кирил Динчев, 9. Преслав Йорданов, 16. Петър Витанов, 18. Радой Божилов, 23. Владислав Узунов

Старши треньор: Христо Янев

Ботев Ихтиман (4-2-3-1): 1. Стоян Маринов - 2. Кристиян Николаев, 5. Димитър Ялъмов, 14. Тони Стоичков, 15. Пол Александров - 7. Васил Велев, 18. Янчо Андреев – 77. Петър Петров, 8. Стоян Кадифчин (84' - 11. Иванов), 10. Ангел Лачов /к/ (69' - 23. Д. Стоичков) – 99. Спас Спасов (63' - 9. Барбов)

резерви: 12. Милетко Христов, 23. Дарио Стоичков, 17. Калоян Янков, 9. Георги Барбов, 11. Костадин Иванов, 13. Станислав Желязков, 4. Светослав Диманов