• 48’ Костадин Хазуров
  • 57’ Павел Головодов
  • 76’ Радой Божилов
  • 85’ Божидар Чорбаджийски
  • КРАЙ НА МАЧА. ЦСКА се класира за 1/16-финалите за Купата на страната и ще чака жребия в петък.

90+3'
  • Греда за Ботев Ихтиман! Янчо Андреев получи пространство и стреля с десния крак от около 24-25 метра. Топката описа парабола, която заблуди Анатоли Господинов, ала топката отскочи от левия стълб, удари се във вратаря и излезе в корнер.

90'
  • Гол за ЦСКА - 5:0! Божидар Чорбаджийски бележи дебютния си гол за "армейците"! Борис Галчев центрира от ъглов удар, а високият централен бранител бе оставен да стреля  с глава от 7-8 метра и го стори безпощадно под гредата.

85'
  • Последна смяна в Ботев - Костадин Иванов замени контузения Стоян Кадифчин.

84'
  • Остро влизане на Галчев в краката на Стоян Кадифчин изостри страстите на терена, като Ялъмов притича и поиска обяснение от капитана на ЦСКА. До нещо по-сериозно обаче не се стигна.

82'
  • Гол за ЦСКА - 4:0! Радой Божилов вкара третия си гол в турнира за Купата на страната! Самир Аясс подбра идеално момента за извеждащия пас към Божилов, който се измъкна от засадата и останал сам срещу Маринов, го преодоля с нисък шут до дясната греда.

76'
  • Жълт картон за Петър Петров, който лошо ритна минаващия покрай него Чорбаджийски.

75'
  • Грешка на Стоян Маринов в опита за дълъг пас. Радой Божилов се пребори и отигра с глава към Самир Аясс. Той подаде към Хазуров, който пред наказателното поле пробва тежък шут. Тони Стоичков обаче блокира удара.

74'
  • Втора смяна в Ботев - капитанът Ангел Лачов излиза, Дарио Стоичков се появява на терена. Сега капитан на гостите е Васил Велев.

69'
  • Хубав пробив на Янчо Андреев отляво по атаката на Ботев. Халфът успя да мине покрай Кикарин, но Виктор Райчев се намеси вещо в наказателното поле и изкара кълбото в корнер.

68'
  • Първа смяна в Ботев - Спас Спасов напуска, в игра влиза Георги Барбов.

63'
  • Последна смяна в ЦСКА - Радой Божилов заменя Головодов.

61'
  • Пропуск на Хазуров! Павел Головодов пусна чудесен план по тревата от левия фланг, а Хазуров изпревари пазача си на първа греда, за да стреля с шпагат. Топката обаче премина покрай гредата.

60'
  • Гол за ЦСКА - 3:0! Истинско бижу на Павел Головодов. След неуспешно центриране от корнер топката се върна у Головодов отдясно и от страничната граница на наказателното поле младокът шутира безмилостно с фалцов удар в близкия горен ъгъл.

57'
  • Борис Галчев с хубав пас по тревата изведе Хазуров между централните защитници на Ботев. Стоян Маринов следеше играта и излезе, за да изчисти с крак. Аясс стигна до кълбото, но реши да преодолява прекалено много хора и Васил Велев му я отне.

53'
  • Жълт картон за вратаря на Ботев Стоян Маринов, който протестираше бурно срещу признаването на гола.

49'
  • Гол за ЦСКА - 2:0! Костадин Хазуров бележи за втори път в мача! Головодов направи супер пробив покрай Кристиян Николаев и Димитър Ялъмов, след което от аутлинията върна назад към свой съотборник. След кратко мелле тя стигна до Хазуров, който я измъкна точно преди Стоян Маринов да я хване и я прати в празната мрежа.

48'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. То започна с нова принудителна смяна за ЦСКА. Васил Попов замени ударения в главата Влади Узунов, което доведе до вътрешни рокади при "армейците".

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. ЦСКА води с 1:0 на Ботев Ихтиман, а Узунов по всичко личи ще успее да продължи срещата.

45+2'
  • 1 минута добавено време на първата част.

• Тежък въздушен сблъсък между Тони Стоичков от гостите и току-що влезлия Влади Узунов. Халфът на ЦСКА пострада доста по-сериозно, като няколко минути получава помощ от медицинския екип.

45'
  • Първа смяна в ЦСКА - Владислав Узунов заменя Николай Цветков, като поледният се държеше за кръста при напускането на терена.

44'
  • Страхотен шанс за Чорбаджийски! Головодов и Галчев разиграха късо корнер отляво на вратата на Ботев. Капитанът получи на ръба на наказателното поле и центрира към далечната греда, където непокритият Чорбаджийски от 5-6 метра не улучи вратата с глава.

43'
  • Жълт картон за Борис Галчев от ЦСКА. Капитанът на домакините е първият декориран от Ангел Баялцалиев след груб фаул в центъра на терена.

41'
  • Пряк свободен удар за ЦСКА. Борис Галчев стреля ниско по тревата от около 28-29 метра право в ръцете на Маринов.

40'
  • Спокойни няколко минути на мача, без никакви по-сериозни ситуации. Очевидно ранният гол на Хазуров доста успокои домакините.

• Добро центриране на Цветков отдясно, топката подмина Борис Галчев в наказателното поле, а Кристиян Николаев изби точно пред Павел Головодов.

37'
  • Ботев получи нелош шанс да обстрелва Анатоли Господинов след изпълнение на фаул. Центрирането не бе избито добре от Грънчов, като топката попадна у Стоян Кадафчин. От границата наказателното поле плеймейкърът опита да стреля без подготовка и прати кълбото високо и встрани от целта.

29'
  • Още една идеална възможност за "армейците"! Головодов видя включването на Кикарин отляво и го изведе в наказателното поле, където защитникът центрира остро по тревата във вратарското поле. Там няколко сантиметра не стигнаха на Хазуров, за да засече при далечната греда.

26'
  • Ботев Ихтиман отправи първия си удар в мача. Васил Велев получи пространство и не се уплаши да стреля от около 25-26 метра. Топката прелетя високо над целта.

25'
  • Капитанът на Ботев Ихтиман Ангел Лачов получи удар в областта на ахилесовото сухожилие и полежа минута-две на терена. В крайна сметка той успя да се изправи и да остане в мача.

21'
  • Голямо спасяване на Стоян Маринов! Борис Галчев получи подаване отдясно и устоя на атаката от бранителя Пол Александров, след което тръгна към наказателното поле. От аутлинията той извади топката към точката на дузпата, където Самир Аясс стреля мощно, ала право в тялото на вратаря.

20'
  • Милен Кикарин с нов пробив отляво. Бранителят центрира по тревата, а Димитър Ялъмов се размина с нея опита си да изчисти при близката греда. Така кълбото стигна до Хазуров, който обаче бе твърде изненадан, за да овладее.

17'
  • Аясс поде добра контраатака за ЦСКА след лошо изпълнен ъглов удар от гостите. Той намери Головодов отляво, а пък той пусна за пробиващия Галчев. Капитанът се забави в опита да намери свободен съотборник, накрая центрира за Николай Цветков, който беше блокиран.

12'
  • Милен Кикарин изпитваше болки след единоборство в половината на домакините. Той обаче успя да се изправи, без да получава помощ от медицинския екип.

11'
  • Гол за ЦСКА - 1:0! Милен Кикарин направи много хубав рейд отляво, стигна до аутлинията и с остър пас намери връхлитащия Костадин Хазуров на няколко метра пред празната врата. Опитният нападател стреля високо и опъна мрежата.

6'
  • Натиск на "червените" в първите 4 минути на мача. Играчите на Христо Янев опитаха няколко остри центрирания, без да стигнат до някаква опасност.

• НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката бе за гостите от Ботев Ихтиман.

1'
  • Главен съдия на срещата, която ще се играе на стадион "Българска армия", е елитният арбитър Ангел Баялцалиев.

• Съставите на двата отбора:

ЦСКА (4-1-4-1): 1. Анатоли Господинов – 25. Ангел Грънчов, 4. Божидар Чорбаджийски, 21. Виктор Райчев, 17. Милен Кикарин – 13. Йордан Йорданов -  22. Николай Цветков (44' - 23. Узунов (46' - 2. Попов)), 14. Самир Аясс, 8. Борис Галчев, 11. Павел Головодов (61' - 18. Божилов) – 24. Костадин Хазуров
    резерви: 15. Слави Петров; 2. Васил Попов, 3. Кирил Динчев, 9. Преслав Йорданов, 16. Петър Витанов, 18. Радой Божилов, 23. Владислав Узунов
    Старши треньор: Христо Янев

Ботев Ихтиман (4-2-3-1): 1. Стоян Маринов - 2. Кристиян Николаев, 5. Димитър Ялъмов, 14. Тони Стоичков, 15. Пол Александров - 7. Васил Велев, 18. Янчо Андреев – 77. Петър Петров, 8. Стоян Кадифчин, 10. Ангел Лачов (69' - 23. Д. Стоичков) – 99. Спас Спасов (63' - 9. Барбов)
    резерви: 12. Милетко Христов, 23. Дарио Стоичков, 17. Калоян Янков, 9. Георги Барбов, 11. Костадин Иванов, 13. Станислав Желязков, 4. Светослав Диманов
    ​Старши треньор: Валери Свиленов

• Стадион: Стадион Българска Армия
    Рефер: Ангел Баялцалиев