Отборът на Славия играе с Локомотив София при резултат 3:1 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Срещата започна в 15:00 часа и можете да я гледате по DIEMA SPORT, както и в PLAY DIEMA XTRA. Всичко най-интересно с богато видео съдържание ще следим за вас в Gong.bg.

efbet Лига

3 : 1

• 9’ Куентин Зеедорф
  • 15’ (д) Иван Минчев
  • 45+6’ Владимир Николов
  • 38’ Анте Аралица
  • Хубаво извеждащо подаване към Стив Траоре, излезе срещу вратаря Николай Кръстев, но стреля встрани.

58'
  • Дос Сантош на мястото на Мики Орачев

46'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Траоре на мясото на Рапосо

46'
  • Край на първото полувреме

45+6'
  • Гол за Славия и 3:1 в полза на домакините, още преди да е завършило първото полувреме. Владимир Николов се разписва точно преди почивката. След центриране от фал на Галин Иванов Владо Николов засече с глава.

45+6'
  • Претенции за дузпа от Локомотив София в края на полувремето, но повторенията не убедиха, а и съдията не отсъди такава.

45+4'
  • Жълт картон за Аралица

45+3'
  • Жълт картон за Галин Иванов

45+2'
  • Три минути добавено време

45+1'
  • Гол за Локомотив София. След постепенна атака на "железничарите" Анисе Бру пусна топката към Анте Аралица, който с изненадващ удар по земя от границата на наказателното поле реализира за 1:2. След 2-минутно преразглеждане на ситуацията за съмнение за засада, попадението беше признато за редовно от съдията Владимир Вълков.

38'
  • Принудителна смяна в състава на Славия. Чунг До влиза на мястото на контузения Иван Минчев.

37'
  • Доналдо получи жълт картон

32'
  • Центриране в наказателното поле на гостите. Владимир Николов засече с глава отблизо, ударът не затрудни Александър Любенов.

25'
  • Гол от дузпа за Славия. Иван Минчев се разписа за 2:0. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Селсо Рапосо след удар към вратата на Куентин Зеедорф.

15'
  • Удар на Кристиян Стоянов срещна напречната греда, при продължението на ситуацията главният съдия отсъди дузпа за игра с ръка на Селсо Рапосо след удар на Зеедорф.

14'
  • Галин Иванов беше много близо до попадението, след като отправи удар от наказателното поле, но право във вратаря Александър Любенов, който отрази майсторски.

13'
  • Гол за Славия. 1:0 в полаза на домакините след отлично проведена многостепенна аката отляво по нападението. Куентин Зеедорф реализира дебютното си попадение за Славия.

9'
  • Изберете най-добрия на терена. Гласувай за Играч на мача ТУК!

2'
  • Начало на мача.

• Президентът на Славия Венцеслав Стефанов е заел място на стадиона, за да наблюдава дербито.

• Стадион: Александър Шаламанов
    Излъчва: Diema Sport

Натискът на домакините даде резултат още в 9-ата минута. След отлично проведена многостепенна атака отляво по нападението, Куентин Зеедорф реализира дебютното си попадение за Славия за 1:0.

В 14-ата минута след удар на Кристиян Стоянов топката срещна напречната греда, при продължението на ситуацията главният съдия отсъди дузпа за игра с ръка на Селсо Рапосо след удар на Зеедорф. Точен от бялата точка за 2:0 бе Иван Минчев. Именно той получи контузия малко по-късно и на пусна терена.

В 38-ата минута след постепенна атака на "железничарите" Анисе Бру пусна топката към Анте Аралица, който с изненадващ удар по земя от границата на наказателното поле реализира за 1:2. След 2-минутно преразглеждане на ситуацията за съмнение за засада, попадението беше признато за редовно от съдията Владимир Вълков.

В края на полувремето домакините затвърдиха доминацията си с нов  гол за 3:1. Точно преди почивката след центриране от фал на Галин Иванов Владо Николов засече точно с глава.

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев, 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 73. Иван Минчев, 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров, 10. Владимир Николов

Старши треньор: Златомир Загорчич

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 5.  Атанасиос Пицолис, 12. Бруно Франко,  4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 44. Мики Орачев, 47. Стефан Ламбезе, 3. Нтоналнто Атска, 13. Селсо  Рапосо, 29. Анте Аралица, 11. Анисе Бру

Старши треньор: Антон Велков

Главен съдия: Владимир Вълков

Стадион: Александър Шаламанов