ЦСКА и Ботев Враца играят при резултат 1:0 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Годуин Коялипу откри в 42-ата минута. Срещата на Националния стадион „Васил Левски“ може да го наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA.

Снимки: Startphoto.bg
64 снимки

„Червените“ се намират в много тежка ситуация след загубата от големия съперник Левски през уикенда. Това бе седмо поражение за ЦСКА от началото на сезона, като след 11 изиграни мача те все още се намират в зоната на изпадащите с едва десет точки. Голямо е напрежението и върху новия треньор Александър Томаш, който дойде с огромен кредит на доверие, но след едно равенство и три поражения в шест срещи, спешно има нужда от силна поредица от резултати.

Ботев Враца също отчаяно се нуждае от точки. Тимът на Христо Янев заема предпоследното 15-о място в подреждането с девет точки и  е без победа от август насам. Освен това, отборът е допуснал и цели 21 гола в своята врата.

Старши треньорът на ЦСКА – Александър Томаш не можеше да разчита на Аарон Исека, Браян Кордоба, Георги Чорбаджийски и Мартин Стойчев за срещата. Специалистът бе направил три промени, спрямо загубата с 0:1 от Левски в дербито през уикенда. От първата минута стартираха Годуин Коялипу, Станислав Шопов и Матиас Фаетон, които заменят Зюмбюр Бютучи, Тибо Вион и и Исека. Вратар бе Густаво Бусато, а в защита действаха Джеймс Ето’о, Лумбард Делова, капитанът Лиъм Купър и Мика Пинто. Като опорни халфове бяха разположени Станислав Шопов и Марселино Кареасо. По крилата нападаха Джейсън Локило и Матиас Фаетон, а Джонатан Линдсет бе поставен зад Годуин Коялипу, който водеше нападението.

Срещата стартира кошмарно за ЦСКА и вратаря им Густаво Бусато. Още в третата минута капитанът на гостите Браян Переа изведе отлично Даниил Кондраков зад защитата на "червените", влезе в наказателното поле и опита да стреля, но Бусато излезе и го блокира отлично. Така или иначе беше отсъдена засада на украинеца, който, обаче, удари много неприятно в главата с коляно бразилския страж, който остана да лежи на тревата. Впоседствие Бусато бе заменен от Иван Дюлгеров и откаран в блоница с линейка.

ЦСКА, обаче, откри резултата в 42-ата минута с първия си гол от месец насам. Гадуин Коялипу комбинира с Иван Турицов по десния фланг, а той пък изведе Станислав Шопов. Халфът на „червените“ центрира около точката за изпълнение на дузпа, където Коялипу се извиси над всички и с удар с глава изпрати топката към десния ъгъл на вратата на Фадерико Бариос – 1:0.

В първата минута от добавеното време на първата част "червените" пропуснаха уникална възможнот да удвоят преднината си. Червените“ организираха скоростна контраатака, при която Коялипу комбинира с Марселино Кареасо на центъра, а той пък изведе Матиас Фаетон по левия фланг. Крилото напредна, влезе в наказателното поле и пусна отличен пас по тревата към далечната греда за Коялипу, който, обаче, направи немислимото и от два метра на съвсем празната врата стреля с десния си крак над вратата.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

efbet Лига

1 : 0

• 42’ Goduine Koyalipou
  • КАКЪВ ПРОПУСК НА ЦСКА! „Червените“ организираха скоростна контраатака, при която Коялипу комбинира с Марселино Кареасо на центъра, а той пък изведе Матиас Фаетон по левия фланг. Крилото напредна, влезе в наказателното поле и пусна отличен пас по тревата към далечната греда за Коялипу, който, обаче, направи немислимото и от два метра на съвсем празната врата стреля с десния си крак над вратата.

45+1'
  • ГОООЛ ЗА ЦСКА! Годуин Коялипу откри! Нападателят комбинира с Иван Турицов по десния фланг, а той пък изведе Станислав Шопов. Халфът на „червените“ центрира около точката за изпълнение на дузпа, където Коялипу се извиси над всички и с удар с глава изпрати топката към десния ъгъл на вратата на Фадерико Бариос – 1:0.

42'
  • Втора принудителна смяна за ЦСКА – Иван Турицов замени получилия травма Джейсън Локило.

30'
  • ГОЛЯМ ПРОПУСК НА ЦСКА! Джонатан Линдсет центрира отлично отляво наказателното поле на Ботев Враца, където Годуин Коялипу бе изпуснат от Мартин Ачков и отправи ударс глава от чиста позиция, но прати топката покрай дясната греда на Федерико Бариос в аут.

23'
  • НОВ УДАР! Джейсън Локило също опита късмета си с изстрел с левия крак от дистанция, но и той не се оказа проблем за Федерико Бариос.

19'
  • ИЗСТРЕЛ! Матиас Фаетон комбинира с Джонатан Линдсет в половината на Ботев Враца, а след това топката стигна и до Станислав Шопов, който шутира от дистанция по тревата с десния крак и бе точен, но слабо и в ръцете на вратаря Бариос.

18'
  • УДАР! Лумбард Делова намери с хубаво подаване Матиас Фаетон отляво в наказателното поле, който влезе навътре и стреля силно в близкия ъгъл, но покрай дясната греда на Федерико Бариос в аут.

17'
  • ШАНС ЗА ЦСКА! Джеймс Ето’о стреля директно от пряк свободен удар, но се получи рикошет в стената. Топката, обаче, продължи пътя си към вратата и там Годуин Коялипу успя да я достигне и опита да прехвърли Федерико Бариос, но вратарят го блокира. Впоследствие кълбото беше изчистено от играч на гостите.

12'
  • Принудителна смяна за ЦСКА – Иван Дюлгеров замени получилия травма вратар Густаво Бусато. Бразилецът беше откаран с линейка в болница.

7'
  • ТЕЖЪК ИНЦИДЕНТ! Още в третата минута капитанът на гостите Браян Переа изведе отлично Даниил Кондраков зад защитата на ЦСКА, влезе в наказателното поле и опита да стреля, но вратарят Густаво Бусато излезе и го блокира отлично. Така или иначе беше отсъдена засада на украинеца, който, обаче, удари много неприятно в главата с коляно бразилския страж, който остана да лежи на тревата.