Отборът на Черно море постигна категоричен успех с 4:0 над Етър в контролна среща, която се проведе в Тетевен. Попаденията за "моряците" реализираха Атанас Илиев (8, 45-дузпа), Матеус Машадо (12) и Исмаил Иса (67).

"Моряците" започнаха срещата доста по-добре и логично след само осем минути игра стигнаха до първия гол. Централният нападател Атанас Илиев получи добър пас, след което си нагласи топката и със силен шут в близкия ъгъл наказа стража на тима от Велико Търново.

В 38-ата минута добра атака по левия фланг завърши с подаване към Атанас Илиев, който стреля, но вратарят изби.

Малко по-късно футболистите на Илиан Илиев наказаха за втори път Вилем Фендрих. Александър Василев центрира в наказателното поле. Там се получи разбъркване, където най-съобразителен се оказа Матеус Машадо, който от близка дистанция нямаше как да пропусне.

В последните секунди на първата част главният съдия отсъди дузпа за "моряците". Зад топката застана Атанас Илиев, който майсторски матира Вилем Фендрих.

В 46-ата минута вратарят на Черно море Християн Славков изби опасен удар.

В 67-ата минута Исмаил Иса направи резултата 4:0. Велислав Василев получи топката отдясно, пусна към Иса, който с премерен удар вкара четвърти гол за варненци.

До края на проверката "моряците" продължиха да контролират събитията и логично не позволиха на Етър да стигне дори до сериозна опасност пред вратата на Християн Славков.