Най-горещият епизод от вчерашния мач между Ботев Враца и ЦСКА, който завърши при 4:3 за „армейците“, не бе подминат от световните медии. Кадрите със скандала между главния съдия Александър Костадинов и старши треньора на врачани Антони Здравков вече са достъпни в интернет, макар че са придружени с не особено точно обяснение.

Вчера наставникът на Ботев излезе извън нерви, когато в 17-ата минута арбитърът отсъди дузпа за ЦСКА и изгони Николай Маринов, след като бранителят напълно умишлено спря с ръка летящата към празната врата топка. Отбелязва се и реакцията на Здравков, който успа да вземе картоните на четвъртия съдия и опита да ги скъса, след което гневно ги хвърли встрани.

Никъде обаче не се пояснява, че гневът на специалиста се дължи най-вече на ситуацията малко по-рано, когато при сходна ситуация Ботев получи дузпа, ала Костадин Стоянов, който в падането си с ръка спря изстрел на Александър Якимов към празната врата.