Отборът на ЦСКА продължава с трагичното си представяне през пролетта, като в мач от 23-ия кръг на шампионата направи 0:0 като домакин на Берое. В четвъртия си двубой след подновяването на борбата след зимната пауза, „червените“ не успяват да отбележат гол.

Гостите от Стара Загора приключиха двубоя с девет човека, след като Владимир Зафиров и Веселин Пенев видяха червения цвят на картона.

Тимът на ЦСКА, който днес бе воден от Анатоли Нанков, почти не успя да стигне до чисто голово положение пред вратата на Благой Макенджиев.

Това е шесто равенство за „червените“ от началото на сезона, и трето като домакин. От своя страна пък Берое за пореден път не допусна гол в мрежата си и затвърди солидното си представяне в защита. Тимът на Петър Хубчев не е допуснал нито един гол през пролетта.

Първата интересна ситуация дойде още във втората минута на двубоя. След атака отдсясно за Берое, Савио Нсереко центрира в малкия пеналт, където Уваренко успя да отклони леко топката и по този начин не позволи на Салим Керкар да засече топката на няколко метра от вратата.

Футболистите на ЦСКА създадоха първото си добро положение в мача едва в 21-ата минута. Луис Соарес успя да се пребори за една топка пред наказателното поле на Берое и веднага пробва силен удар по земя, но прати коженото кълбо покрай десния стълб. Малко по-късно Жоаким също пробва късмета си, но далечният му удар не притесни Макенджиев и попадна в ръцете му.

В 31-ата минута Борис Галчев пробва късмета си с изстреля от близо 23 метра фронтално срещу вратата на Берое, но Макенджиев отново нямаше проблеми и улови топката.

В минутите до края на първото полувреме скуката преобладаваше на терена, като двата тима трудно успяваха да стигнат до противниковата врата, още по-малко да създадат нещо интересно в наказателното поле.

Второто полувреме продължи в същото русло като едва около 60-ата минута ЦСКА опита да упражни някакъв минимален натиск. Появилият се на мястото на Маркиньос Неманя Милисавлиевич през второто полувреме центрира добре отляво към Тони Силва, но крилото на „червените“ бе изпреварен в последния момент от Селим Керкар.

След изпълнението на корнера, последваха нови две изсипвания на топката пред Благой Макенджиев, но и при двата случая домакините не успяха да отправят удар към вратата на гостите.

В 66-ата минута, нова отлична изява на резервата Милисавлиевич донесе опасност пред вратата на Берое. Сърбинът проби по лявото крило и прати топката към Луис Соарес, който успя да стреля с глава, но в обсега на Благой Макенджиев, който улови.

Четвърт част преди края на редовното време Владимир Зафиров сгреши фатално, задържайки с ръце откъсващия се сам срещи вратаря Луис Соарес. Главният рефер Цветан Кръстев не се поколеба да покаже директен червен картон на централния бранител, който остави своите с човек по-малко.

Въпреки численото си предимство на терена, ЦСКА не успя да се възползва и да стигне до така жадувания гол. В продължението на срещата Веселин Пенев също видя червения картон за брутално нарушение в центъра на терена срещу Жоаким. „Червените“ обаче нямаха никакво време да реагират, а тимът на гостите успя да запази вратата си суха в пореден двубой.

След равенството ЦСКА остава на второто място във временното класиране с актив от 45 точки. Берое е трети с 39.

ЦСКА – Берое 0:0