ЦСКА и Лудогорец не успяха да излъчат победител в нажеженото дерби на 16-ия кръг в А група, което приключи при 1:1 в София. „Армейците“ прекъснаха серията си от 6 последователни загуби от „орлите“ в първенството и запазиха преднината си от 5 точки пред тях непокътната. Двубоят обаче повече ще се запомни с грубата игра и двата директни червени картона, оставили съперниците с по 10 души на терена още преди почивката.

Иначе Александър Тунчев откри за домакините с 4-ия си гол от старта на кампанията, преди Фабио Ешпиньо с брилянтно изпълнен пряк свободен удар да изравни към края на първото полувреме.

Първите минути на мача бяха доста накъсани и при все това двата тима си размениха по една опасност. В 5-ата минута Антон Карачанаков центрира от ъглов удар вляво от вратата на Владислав Стоянов, Апостол Попов отклони с глава на първа греда, а при далечната Марин Оршулич не достигна кълбото за добавка.

В 9-ата минута Марселиньо изостри нещата с бързо изпълнение на пряк свободен удар и изведе Върджил Мисиджан сам зад гърба на „червената“ отбрана. Холандецът овладя и стреля през краката на Апостол Попов, но Якуб Дивиш се намеси.

В 14-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена заради изключително остро единоборство между Мисиджан и Попов. Двамата влязоха в битка за една спорна топка, а холандецът стъпи с бутоните върху пищяла на защитника. Главният съдия Таско Тасков веднага го изгони с директен червен картон.

Последваха доста нервни минути, в които на няколко пъти гневните изблици между играчите заплашваха нещата да ескалират. В крайна сметка градусът на емоциите остана висок, но без по-сериозни стълкновения.

Така се стигна до 25-ата минута, когато „армейците“ откриха. Неуспешно центриране на Карачанаков от ъглов удар бе избито право у Маркиньос. Халфът веднага изсипа кълбото обратно в наказателното поле, където Марселиньо покри засадата, а Александър Тунчев с глава направи Стоянов безпомощен – 1:0 за ЦСКА.

След попадението двубоят отново изобилстваше от нарушения, като тъкмо едно на Тони Силва срещу Йордан Минев на метър пред границата на наказателното поле даде шанс на Лудогорец да изравни. В 37-ата минута Фабио Ешпиньо хирургически точно изпълни прекия свободен удар и забоде топката до дясната греда зад Дивиш, който само проследи с поглед летежа на топката към мрежата му – 1:1. След гола играчите на разградчани не се радваха дълго, тъй като бързо се отправиха към съдията, за да му покажат, че домакинските привърженици ги замерват с камъни.

Три минути след гола за „орлите“ численият баланс на терена беше възстановен. Маркиньос подходи безобразно към битката си за една висока топка със Светослав Дяков и го атакува с бутоните точно в коляното. Реферът без забавяне вдигна червен картон на халфа, без да отбелязва протестите на ЦСКА.

ЦСКА-Лудогорец 1:1

източник: Gong.bg, Георги Димитров

След почивката двата отбора откровено заиграха по-предпазливо и с едно наум за защитата, което значително намали опасните ситуации. Вместо това единоборствата се изостриха значително, а Таско Тасков опита да овладее ситуацията като вдигна куп жълти картони. В тези минути и Стойчо Младенов, и Георги Дерменджиев опитаха да раздвижат атаката си с по две промени, но действията им нямаха кой знае какъв ефект.

В 59-ата минута за бурни протести срещу съдията от пейката на ЦСКА беше изгонен помощник-треньорът Стойчо Младенов-младши.

Първата по-запомняща се ситуация дойде чак в 71-ата минута, когато Тунчев се пребори с Моци при центриране от ъглов удар. От границата на вратарското поле авторът на първия гол не успя да намери чисто топката и я изпрати далеч в аут.

Последният интересен епизод беше един пряк свободен удар на Ешпиньо в добавеното време на срещата, който прелетя на метър над дясната сглобка зад Дивиш.

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Александър Тунчев 25'

1:1 Фабио Ешпиньо 37'

ЦСКА: Якуб Дивиш, Марин Оршулич, Венцислав Василев, Апостол Попов, Александър Тунчев, Жуан Фелипе Рибейро, Маркиньос, Стивън Сънди, Антон Карачанаков (60-Луис Соарес), Тони Силва и Серджиу Буш (78-Орелиен Жоаким).

Лудогорец: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Георги Терзиев, Йордан Минев, Светослав Дяков, Фабио Ешпиньо, Върджил Мисиджан, Даниел Абало (68-Михаил Александров), Марселиньо и Юнес Хамза (62-Абел Анисе).

Около 14.00 часа бе изтеглен жребият, който отреди главния рефер на мача между „червените“ и разградчани.