Торонто Раптърс постигна разгромен успех със 118:95 над Бостън Селтикс в дербито на Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. След равностойна първа четвърт, в която двата тима на няколко пъти размениха водачеството в резултата, във втората отборът на домакините пое пълен контрол и след 36:13 поведе на почивката с 21 точки при 66:45.

В третата четвърт преднината на Торонто дори премина границата от 30 точки, което доведе до това срещата просто да се доиграе в оставащите минути до края. Паскал Сиакам изигра поредния си отличен мач за Торонто и завърши срещата с 25 точки и 8 борби. Още 21 точки прибави Кауай Ленард, а с 14 остана Серж Ибака. За Бостън най-резултатен със 17 точки бе Маркъс Морис, а звездата на тима Кайри Ървинф се представи далеч под възможностите си и остана с едва 7 точки.

Сръбският център Никола Йокич завърши с 36 точки, 9 борби и 10 асистенции за победата на Денвър Нъгетс със 121:112 като домакин срещу Оклахома Сити Тъндър.

Победата бе 42-ра за "златните буци" през този сезон и така те и теоретично си осигуриха положителен баланс в края на кампанията.

Денвър водеше в резултата през почти целия мач, но тройка на Ръсел Уестбрук 6 минути преди края на редовното време изведе гостите напред в резултата със 100:97. Домакините обаче отговориха със серия от 8:1 точки и повече не допуснаха преднината им да бъде застрашена до края на двубоя.

Втори по резултатност за Нъгетс в мача бе Уил Бартън с 23 точки, а още 20 реализира Джамал Мъри. За Оклахома Пол Джордж отбеляза 25 точки, Ръсел Уестбрук вкара 22, а с 21 остана Джерами Грант.

В последния мач от програмата на НБА тази нощ Ню Йорк Никс се наложи у дома над борещия се за място в плейофите Орландо Меджик със 108:103. Нюйоркчани спечелиха последната четвърт с 30:13, с което направиха обрат и постигнаха едва 13-ата си победа от началото на сезона. До средата на последната част Орландо водеше непрестанно в резултата, като гостите не бяха допуснали дори изравняване след първия съдийски сигнал.

С най-голям принос за победата на Никс бе Еманюел Мудиай, който завърши с 19 точки. Алонзо Трир вкара още 18, а със 17 завърши новобранецът Мичел Робинсън, който прибави още 14 борби, 3 откраднати топки и 6 чадъра. Интересно е да се отбележи и че нито един от стартовата петица на Никс не успя да вкара повече от 9 точки в мача.