Отборът на Бостън Селтикс надигра като гост Голдън Стейт Уориърс със 105:100 в пореден двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

„Воините“ започнаха по-добре срещата от съперника и рано-рано отвориха разлика от 15 точки в първата четвърт, която бе сведена до девет след края на дебютните 12 минути. Постепенно лидерът в Източната конференция се събра и ограничи възпитаниците на Стив Кър до 19 точки във втората част, за да водят с една на почивката – 52:51. Впоследствие „келтите“ поддържаха дистанцията, като не позволиха на храбрите младоци на Уориърс да обърнат мача.

Най-резултатен за успеха бе Джейсън Тейтъм с 24 точки, а Джейлън Браун и Кемба Уокър добавиха съответно по 22 и 20. За домакините Алек Бъркс завърши с 20 пункта, а завърналият се след травма Дреймонд Грийн се отчете с дабъл-дабъл – 11 точки и 11 борби, но техните усилия се оказаха крайно недостатъчни за трикратния шампион на НБА.

Селтикс се поздравиха с десети пореден успех в лигата, докато за Уориърс това бе шесто последователно поражение. В следващите си двубои Бостън гостува на Сакраменто Кингс, докато Голдън Стейт пътува до Ню Орлиънс за визита на Пеликанс.