Звездата на Хюстън Джеймс Хардън продължава невероятното си представяне от началото на сезона. Той постигна личен рекорд в кариерата си от 61 точки при победата на тима срещу Ню Йорк Никс стъс 114:110 в среща от редовния сезон в НБА.

Хардън вкара и изключително важен кош 3.8 секунди преди сирената и в пети мач от началото на сезона преминаха границата от 50 точки.

Хардън, който е реализатор номер 1 на Лигата за сезона, вкарва най-малко 30 точки в 21-и пореден мач. Това е четвъртата най-дълга серия в историята на НБА. На другите три автор е легендата Уилт Чембърлейн, който вкара 30 точки в 25 поредни мача през сезон 1960/61, в 31 поредни срещи през сезон 1961/62 и 1962/63 и в 65 поредни мача през сезон 1961/62.

Хардън записа 17 от 38 опита от двете точки, 5 от 20 от тройката и 22 от 25 от наказателната линия, а освен това спечели и 15 борби.

Ерик Гордън вкара тройка за "ракетите" 11.4 секунди преди сирената, с която гостите обърната резултата 112:110, а след това се разписа и Хардън.

Джеймс Хардън изравни постижението на Кобе Брайънт за най-много отбелязани точки в "Медисън Скуеър Гардън" от противников играч. Кармело Антъни е рекордьор по този показател с 62 точки.

61 точки са най-много, отбелязани от играч от началото на сезона. Кемба Уокър вкара 60 за Шарлът на 17 ноември.

Тадеус Йънг реализира 12 от своите 23 точки в четвъртата част, а освен това спечели и 15 борби при победата на Индиана над Торонто със 110:106.

Тимът на Пейсърс обаче загуби Виктор Оладипо 4:05 минути преди края на първото полувреме. Баскетболистът беше изнесен на носилка, след като получи сериозна контузия на коляното на десния крак. Оладипо е водеш реализатор на тима от началото на сезона.

Дарън Колисън добави 17 точки, а Боян Богданович записа 16 за отбора на Индиана, който печели трети пореден мач.

Филаделфия победи Сан Антонио със 122:120 след 33 точки и 19 борби на Джоел Ембийд.

Бен Симъндс записа "трипъл-дабъл" за осми път през сезона - 21 точки, 15 борби и 10 асистенции, а Филаделфия печели втори пореден мач.

За Спърс се отличи ДеМар ДеРоузън с 26 точки.

Тери Розиър започна като титуляр на мястото на контузения Кайри Ървинг и отбеляза 22 от своите 26 точки през първото полувреме, а Бостън спечели със 123:103 срещу Кливланд. Домакините поведоха с 65:50 на почивката и без проблеми доиграха мача.

Кемба Уокър реализира 22 точки за успеха на Шарлът със 118:107 срещу Мемфис.

Детройт постигна успех над Ню Орлиънс с 98:94 след 37 точки на Блейк Грифин.

Тобиас Харис се отличи с 31 точки при успеха на Лос Анджелис Клипърс над Маями със 111:99.

Атланта надделя над Чикаго със 121:101, а Джон Колинс записа личен рекорд в кариерата си от 35 точки./БТА