Орландо победи Лос Анджелис Лейкърс със 119:118 точки и прекъсна серията на "езерняците" от девет поредни успеха в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада.

Маркел Фюлц вкара два важни коша в последната минута на двубоя, реализира 21 точки и записа втори "трипъл-дабъл" в кариерата си, след като добави 11 борби и 10 асистенции към статистиката си.

Аарън Гордън добави 21 точки, а Орландо имаше преднина дори от 21 точки в началото на второто полувреме. Уес Ивунду се отличи с 19 точки, а Никола Вучевич вкара също 19 за успеха на Меджик.

Леброн Джеймс записа 19 точки и 19 асистенции за Лейкърс, но пропусна тройка 4.9 секунди преди сирената. За "езерняците" това е първа загуба от Коледа насам. Куин Кук беше най-резултатен за тима с 22 точки и вкара тройка със сирената. Лейкърс игра в четвърти пореден мач без контузената си звезда Антъни Дейвис.

Маями победи Сан Антонио със 106:100 след 33 точки на Кендрик Нън и 17 на Горан Драгич. Бам Адебайо записа 14 точки, 13 борби и 7 асистенции за "горещите". За Спърс най-полезен беше ДеМар ДеРоузън с 30 точки.

Портланд спечели срещу Хюстън със 117:107 след 25 точки на Деймиън Лилард и 24 на Си Джей МакКълъм.
Ръсел Уестбруук записа "трипъл-дабъл" - 31 точки, 12 асистенции и 11 борби за Хюстън, а Джеймс Хардън вкара 13 точки. За Портланд Кармело Антъни завърши с 18 точки и 12 борби.

Тобиас Харис реализира 34 точки, включително два коша в последните две минути, при победата на Филаделфия със 117:106 срещу Бруклин.

Детройт постигна успех срещу Бостън със 113:103, а Чикаго спечели Вашингтон със 115:106. Норман Пауъл вкара 23 точки за победата на Торонто над Оклахома Сити със 130:121.

Индиана надделя над Минесота със 104:99 след 29 точки, 13 борби и 6 асистенции на Домантас Сабонис.
Денвърт спечели срещу Шарлът със 100:86, а Далас победи Сакраменто със 127:123 след 25 точки, 15 борби и рекордните в кариерата 17 асистенции на Лука Дончич.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Бостън 27 победи/12 загуби, Торонто 26/14, Филаделфия 26/16
Централна дивизия: Милуоки 36/6, Индиана 26/15, Чикаго 15/27
Югоизточна дивизия: Маями 28/12, Орландо 20/21, Шарлът 15/29