Джру Холидей отбеляза 36 точки и отне три пъти топката от Пол Джордж в последните три минути, а Ню Орлиънс победи със 132:127 ЛА Клипърс в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Джордж лекуваше контузия в рамото и не бе играл от пролетта, когато напусна Оклахома като свободен агент и подписа с Клипърс. Той дебютира едва снощи и завърши с цели 33 точки, но късните търноувъри срещу Холидей бяха с голяма цена и Пеликънс спечелиха срещата. Пойнт гардът пък завърши мача с шест отнети топки, включително една срещу Лоу Уилямс при опита му за пас в последните секунди.

Дерик Фейвърс записа първи 20-20 (точки и борби) мач в 10-годишната си кариера, а Франк Джаксън отбеляза 23 точки като резерва за Ню Орлиънс. Те заместиха отлично Брендън Инграм (дясно коляно) и Лонзо Бол (слабини), които не успяха да вземат участие в двубоя.

Клипърс пък бяха за трети път през сезона без Кауай Ленърд, който е с подуто коляно от мача с Хюстън. Лоу Уилямс вкара 32 точки в негово отсъствие, а Родни Макгръдър завърши с 20.

Новакът в лигата Кендрик Нън отбеляза 23 точки, а Бам Адебайо добави 16 и спечели 15 борби при победата на Маями със 108:97 срещу Кливланд. Хийт водеха през целия мач и дори имаха преднина от 27 точки в третата четвъртина, което доведе до осма победа за отбора през сезона. Маями е и с втория най-добър баланс в Източната конференция.

Янис Антетокунбо отбеляза 38 точки и спечели 15 борби при победата на Милуоки със 124:115 срещу Чикаго в друг мач от НБА. Ерик Бледсоу пък записа личен рекорд за сезона с 31 точки и осем асистенции, а Коби Уайт вкара пет тройки за Чикаго само през първото полувреме. Той е първият новак в историята на лигата с поне по пет тройки в поредни мачове.