ЛеБрон Джеймс се отличи с трипъл-дабъл, а Антъни Дейвис вкара 7 от всичките си 33 точки в продължението за успеха на Лос Анджелис Лейкърс със 120:116 над Денвър като гост. Езерняците продължават да бъдат едноличен лидер на Запад с 41 победи и 12 загуби.

Джеймс завърши мача с 32 точки, 14 асистенции и 12 борби в 12-ия си трипъл-дабъл през сезона. Денвър заема 2-ата позиция с 38/17 на Запад точно преди прекъсването за Ол-стар уикенда. Лейкърс пък подобриха серията си като гости на 23 победи и 5 загуби.

За Нъгетс водещ реализатор в мача се оказа Джамал Мъри с 33 точки, но другата звезда Никола Йокич не беше на ниво. Той направи няколко грешки в заключителните минути, както и сбърка пас 19 секунди преди сирената, когато тимът се нуждаеше от тройка при 116:119. Йокич иначе завърши с 22 точки и 11 борби, но Денвър претърпя първа загуба от четири мача насам.

Индиана прекърши лидера в цялата Лига Милуоки със 118:101, като Ти Джей Уорън отбеляза 35 за победителите, а Малкълм Брогдън добави 17 и изравни личното си постижение в кариерата с 13 асистенции. Така Пейсърс прекъсна серията си от шест поредни полражения, победи най-добрия отбор през сезона до момента и стабилно стои на 6-о място на Изток с 32/23.

Янис Антетокумбо пропусна втори пореден мач, а в негово отсъствие най-резултатен се оказа Донте Де Винченцо с 19 точки, а Крис Мидълтън вкара 17. Милуоки води в Лигата с 46/8.

Точно преди Мача на звездите Лука Дончич се върна на терена и за фитнес-тест, а Далас се наложи със 130:111 над Сакраменто. Старс се изкачиха пред Оклахома на 6-ото място в Западната конференция с 33/22. След пропуснати 7 мача Дончич се върна с 33 точки и 12 борби, а Кристапс Поржингис добави 27 точки и 13 овладени топки. Дончич се възстанови от разтежение на глезена, докато латвиецът в предишните два мача имаше поне по 30 отбелязани точки.

Бъди Хийлд вкара 22 точки за Сакраменто, а Да'Аарън Фокс добави 16. След началото на втората четвърт тимът им обаче в нито един момент не стопи преднината на Далас на по-малко от 11 точки. Дивайн Буукър наниза 27 точки, а Кели Убре-Джуниър вкара още 15, а Финикс Сънс се наложи над Голдън Стейт със 112:106. Това е едва втора победа в последните осем мача, а тимът с 22/33 е на 12-о място на Запад. Голдън Стейт е категорично последен с 12/43.

Финикс водеше с 87:76 след първите три периода в мача и не допусна обрат в четвъртия, като единствено се доближи до 106:110 с тройка Андрю Уигинс.

Юта Джаз се наложи над Маями със 116:101 у дома и заема 4-о място с 36 победи и 18 поражения. Донован Мичъл отбеляза 26 точки, а Боян Богданович приключи мача с 22.

Джордан Кларксън влезе от пейката, но вкара 21 за Джазмените. Руди Гоберт пък помогна за четвъртата поредна победа с 16 точки и 20 борби. Джими Бътлър вкара 25 точки за Маями, които също са 4-и, но на Изток.

Мачове от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада:

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 40 победи/15 загуби, Бостън 37/16, Филаделфия 34/21
Централна дивизия: Милуоки 46/8, Индиана 32/23, Чикаго 19/36
Югоизточна дивизия: Маями 35/19, Орландо 24/31, Вашингтон 20/33