Кауай Ленард записа 27 точки срещу името си при домакинския успех на Торонто с 95:89 срещу Чикаго Булс.

Двата отбора на няколко пъти разменяха водачеството си в хода на мача, но след средата на третата четвърт канадците заиграха много по-стабилно в защита и това им позволи да натрупат преднина, която да задържат до самия край.

Паскал Сиакам добави 20 точки и 12 борби за победителите, докато най-резултатен за Чикаго с 18 точки бе Лаури Марканен. Новобранецът Вендел Картър-младши завърши срещата с 16 точки за "биковете".

Си Джей МакКълъм отбеляза 35 точки за едва 28 минути игра при победата на Портланд над гостуващия тим на Филаделфия със 129:95.

"Пионерите" стреляха рекордните си за сезона 59 процента от игра и 54,5 процента от зоната за 3 точки, което прекърши съпротивителните сили на Сиксърс.

Ал-Фарук Амину добави още 16 точки за победителите, а гардът Деймиан Лилард остана с 15.

За гостите от Филаделфия, които бяха без лидера си Джоел Ембийд, най-резултатен с 19 точки бе Бен Симънс, а 14 добави Ти Джей МакКонъл.