Джеймс Хардън вкара седем тройки и общо 47 точки за победата на Хюстън Рокетс със 102:93 над новосформирания суперотбор на Лос Анджелис Клипърс в мач от поредния кръг в Националната баскетболна асоциация.

Хардън изигра един от най-силните си мачове последно време, като освен 47-те точки добави 6 борби, 7 асистенции и 3 отнети топки.

Още 17 точки за успеха на Хюстън прибави Ръсел Уестбрук, който трябваше да играе с 4 лични нарушения още от първата четвърт.

За гостите от Лос Анджелис, които бяха в ролята на догонващи в резултата през цялото време с изключение на един кратък период в началото на последната четвърт, най-резултатен с 26 точки бе Кауай Ленард, а още 20 прибави Лу Уилямс.

Бостън Селтикс постигна деветата си поредна победа и остава еднолично начело в Източната конференция. "Келтите" се наложиха като гост над Вашингтон Уизардс със 140:133.

До почивката двата отбора многократно си размениха водачеството, но още в началото на второто полувреме Бостън успя да натрупа преднина, която да запази до самия край.

Петима играчи от състава на гостите преминаха границата от 17 точки, като с най-много - 25, бе Кемба Уокър, а 23 прибави Джейсън Тейтъм.

За Вашингтон над всички бе Брадли Бийл, който вкара 44 точки, но и те се оказаха недостатъчни. Новобранецът Руи Хачимура добави още 21 за столичани.

Шампионът Торонто Раптърс продължава със силните си игри по време на тихоокеанското си турне. Като гост канадците надиграха Портланд Трейл Блейзърс със 114:106.

Паскал Сиакам бе най-полезен за Торонто със своите 36 точки, а плеймейкърът Фред ВанВлийт добави още 30, като така отсъствието на ветераните Кайл Лаури и Серж Ибака въобще не се усети.

За Портланд 25 точки вкара Родни Хууд, но лидерът на тима Деймиън Лилард не бе на обичайното си ниво и завърши с едва 9 точки./БТА