Джоел Ембийд затвърди репутацията си на най-добрия играч в НБА през този сезон, като отбеляза 40 точки и взе 19 борби при победата на Филаделфия 76ърс със 131:123 след продължение над Юта Джаз в най-интересния мач в лигата тази нощ.

Камерунецът вкара тройка за 118:118 пет секунди преди края на редовното време, с която прати мача в продължение. В него домакините доминираха и заслужено се поздравиха с победа номер 24 от началото на сезона, която ги остави на първо място в Източната конференция.

Отборът на Юта, който е лидер на Запад и има най-добрия рекорд в цялата лига с 27 успеха и 9 поражения, водеше през почти целия мач, в един момент дори с 13 точки, но така и не успя да намери начин, по който да спре Ембийд, който на всичкото отгоре изкара и втори технически фаул на лидера на гостите Донован Мичъл, което доведе до дисквалификацията му.

Тобайъс Харис също се включи много силно за победителите с 22 точки, 11 от които дойдоха в продължението, а 17 точки реализира австралиецът Бен Симънс.

За Юта с 33 точки завърши Мичъл, а по 18 добавиха Майк Конли и Боян Богданович. Конли можеше да донесе успеха на "джазмените" в редовното време, но стрелбата му със сирената бе неточна. Руди Гобер, който трябваше да пази Ембийд и също като него ще участва в "Мача на звездите" в Атланта в неделя обаче бе тотално надигран и приключи срещата с едва 12 точки срещу името си.

Джеймс Хардън се завърна в Хюстън с "трипъл-дабъл" от 29 точки, 14 асистенции и 10 борби за победата на Бруклин Нетс със 132:114 над местния Рокетс.

За домакините това бе 13-а поредна загуба, докато Бруклин, който привлиече Хардън именно от Хюстън по-рано през сезона, това бе 11-и успех в 12 мача.

Гостите от Ню Йорк нямаха големи затруднения в хода на мача и водеха с двуцифрен аванс практически през цялото второ полувреме.

Сериозна заслуга за това имаше и Кайри Ървинг, който отбеляза 24 точки, а общо седем играчи на "мрежите" завършиха с двуцифрен актив, включително и всички титуляри.

За домакините от Хюстън Джон Уол реализира 36 точки, а 33 прибави Виктор Оладипо, но двамата стреляха общо цели 55 пъти към коша на съперника от игра.

Гардът на Индиана Пейсърс Ти Джей МакКонъл записа рядко срещан "трипъл-дабъл" от 16 точки, 13 асистенции и 10 откраднати топки при победата със 114:111 над Кливланд Кавалиърс като гост.

МакКонъл регистрира рекордните в историята на НБА 9 отнети топки през първото полувреме на мача, което обаче Индиана изненадващо загуби с 10 точки разлика.

Ситуацията на терена обаче се промени след паузата и Индиана успя да осъществи обрат в края, стопявайки общо изоставане от 19 точки, Малкълм Брогдън реализира 29 точки за победителите, а с 18 остана Домантас Сабонис. За Кливланд Колин Секстън бе най-добър с 32 точки и 10 асистенции.

В отсъствието на ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис шампионът в НБА Лос Анджелис Лейкърс допусна загуба със 120:123 при гостуването си на Сакраменто Кингс.

"Езерняците" започнаха силно мача и поведоха с 14 точки през първата четвърт, но постепенно изпуснаха инициативата и това позволи на Сакраменто да поведе за пръв път малко преди почивката. През второто полувреме домакините запази инерцията си и след много добра игра в последната четвърт записаха едва втората си победа в последните 10 мача.

Бъди Хийлд бе най-резултатен за Сакраменто с 29 точки. Още 23 прибави Де'Аарън Фокс, а с 20 остана Харисън Барнс.
За Лейкърс Денис Шрьодер реализира 28 точки, 26 добави Монтрезл Херъл, а с 25 приключи Кайл Кузма.

В друг интересен мач от тази нощ Портланд Трейл Блейзърс записа домакинска победа със 108:106 над Голдън Стейт Уориърс. Кармело Антъни и Деймиън Лилард вкараха по 22 точки за "пионерите", докато за "войните от Златния щат" с 35 точки завърши Стеф Къри.

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Филаделфия 24 победи/12 загуби, Бруклин 24/13, Бостън 18/17
Централна дивизия: Милуоки 21/14, Индиана 16/18, Чикаго 16/18
Югоизточна дивизия: Шарлът 17/18, Маями 17/18, Атланта 16/20