Йонас Валанчунас спечели борба в атака и нарушение само 0.1 секунда преди края, помагайки на домакина Мемфис да спечели драматично със 126:125 след продължение срещу Хюстън в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Валанчунас реализира рекордните за своята кариера 33 точки и 15 овладени топки под кошовете. Неговият съотборник Майк Конли завърши с 35 точки и 8 асистенции. Литовецът беше фаулиран от Клинт Капела, след като овладя топката след пропуск при стрелбата за Конли.

Джеймс Хардън от Хюстън беше най-резултатен в двубоя със своите 57 точки. Рокитс имаше четири поредни победи над Гризлис, а сега загуби за едва трети път след провеждането на Мача на звездите през февруари.

В продължението на срещата Чандлър Парсънс реализира три тройки, които се оказаха решителни за крайния изход, въпреки силната игра и високата резултатност на Джеймс Хардън.

Филаделфия победи със 118:115 у дома Бостън в друга среща от НБА. Джоуъл Ембид реализира 37 точки и овладя рекордните за своята кариера 22 точки, а съотборникът му Джими Бътлър реализира 15 от своите общо 22 точки в четвъртия период. Домакините са в серия от шест последователни успеха в Лигата. Кайри Ървинг вкара 36 точки за Селтикс, а Ал Хорфърд добави още 22 точки.

Торонто победи със 123:114 след продължение домакина Оклахома Сити. Раптърс доминираше в допълнителния период, а Кауай Ленард завърши с 22 точки за победителите. Ръсел Уестбрук, който се завърна след наказание, беше най-резултатен за Тъндър с 42 точки.

Кливланд надигра със 107:102 гостуващия Милуоки. Колин Секстън реализира 25 точки, а неговият съотборник Джордън Кларксън добави още 23 точки. Секстън е първият новобранец в НБА след Тим Дънкън през 1998 година, който реализира 23 или повече точки в шест поредни мача.

Отборът на Бъкс не можеше да разчита на Янис Адетокубо и Никола Миротич. В тяхно отсъствие най-резултатен за Милуоки стана Крис Мъдълтън с 26 точки.

Маями победи Сан Антонио като гост със 110:105, а най-резултатен за победителите стана Горан Драгич с 22 точки. Спърс изоставаше с 18 точки в третата част и с 13 само 9.50 минути преди края на двубоя. Хийт водеше с 3 точки 2.05 минути преди финалната сирена, но Сан Антонио не успя да се добере до решителен обрат и допусна поражение номер 30 през сезона.

Дион Уолтърс реализира 18 точки за Маями, докато Пати Милс, Марко Белинели и Ламаркъс Олдридж завършиха с по 17 точки за Спърс. /БТА