Коби Уайт вкара 21 точки и спечели 10 борби, а Чикаго събори Портланд със 111:108 като гост в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА). ЗА "биковете" това е четвърта победа в осмия им мач от началото на сезона, докато домакините инкасираха четвърто поражение.

Ото Портър Джуниър добави 19 точки и 13 рибаунда за победителите, които влизат в серия от четири победи в последните си пет срещи. За домакините Си Джей Маккълъм вкара 26 точки, в това число 6 тройки. Деймиън Лилард добави 24 точки и 9 подавания.

Блейзърс поведоха с повече от 20 точки в началото на мача, но Булс успяха да обърнат и да вземат те водачеството. В четвъртата част Чикаго изравни 91:91 с тройка на Портър, а 6:36 преди финалната сирена Чикаго дръпна с 96:94 с нов успешен изстрел от зоната за 3 точки на Гарет Темпъл. Домакините направиха ново обръщане на резултата и с тройка на Кармело Антъни взеха преднина със 100:98 преди новобранецът на Биковете Патрик Уилямс да изравни 4:12 преди сирената.

Портър-Джуниър продължи с успешната стрелба за 104:100. Гонитбата продължи до последната секунда, като Лилард намали на 108:109 с тройка 5.7 секунди преди края. Но два наказателни удара на Уайт оформиха крайната победа.

Сан Антонио Спърс прекъсна серията си от четири поредни поражения с успех над Клипърс със 116:113. Шпорите стартираха първенството с две победи, но след това инкасираха четири загуби и днес отново се връщат на пътя на успеха.
Пати Милс записа личен рекорд с осем тройки и завърши общо с 27 точки, след като се появи на терена от пейката. Деджонти Мъри добави 21, а Руди Гей остана с 16. ЛаМаркъс Олдридж вкара 14 точки, а Келдън Джонсън взе 11 борби, което е личен негов рекорд. Спърс пък изравниха клубния си рекорд с 20 рееализирани тройки в един мач.

Шпорите водеха с 24 точки в края на първата част, преди Кауи Леонард да се развихри. Той приключи мача с 30 точки и 10 асистенции, като само в третата вкара 11.

Никола Йокич се развихри в мача на Денвър, който постигна десета поредна победа срещу Минесота, като постигна 123:116. Йокич вкара о бщо 35 точки, като 13 от тях решаващата четвърта част. ДжаМайкъл Грийн почна срещата от пейката и завърши със 17 точки.

Денвър дръпнаха с 18 точки през първата част, но след тонва трябваше да се борят за победата си. Тимбъруулвс имаха период от 5 минути в мача без кош, а най-резултатен за тях беше Д'Анджело Ръсел с 33.

Малко изненадващо Лейкърс изпита сериозни проблеми при гостуването на Мемфис, но все пак се наложи с 96:94. ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис вкараха по 26 точки за победителите. Джеймс прибави в личната си статистика 11 борби и 7 асистенции, а Денис Шрьодер завърши с 12 точки.

Йонас Валанчюнас, Дилън Брукс и Горги Диен реализираха за Гризлис по 13 точки всеки, а Брандън Кларк остана с 12. Валанчюнас взе и 11 рибаунда под кошовете.

Лейкърс показа сериозен характер, като имаха преднина от 79:77 пет минути преди края и не позволиха домакините да вземат успокоителен или контролиращ аванс в оставащото време.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:
Брюклин - Юта 130:96
Мемфис - Лос Анджелис Лейкърс 92:94
Денвър - Минесота 123:116
Лос Анджелис Клипърс - Сан Антонио 113:116
Портланд - Чикаго 108:111