Далас Маверикс сложи край на рекордната серия на Милуоки Бъкс от 18 поредни победи, след като се наложи като гост със 120:116 в двубой от НБА.

Успехът на "маврите" е особено впечатляващ, тъй като те го постигнаха без контузения си лидер Лука Дончич, който няма да играе в следващите няколко седмици заради изкълчен глезен. В отсъствието на словенеца диригенстската палка бе предавана между Кристапс Порзингис и Сет Къри, които завършиха с по 26 точки. Дориан Фини-Смит пък добави 15 точки за 18-ата победа на Далас от началото на сезона.

За домакините от Милуоки над всички отново бе гръцкият национал Янис Антетокунбо, който вкара цели 48 точки и добави към тях 14 борби. Само други двама негови съотборници обаче достигнаха до двуцифрен точков актив, което в крайна сметка се оказа решаващо за първата загуба на "елените" от близо 40 дни.

Шампионът Торонто Раптърс постигна изразителен успех със 133:113 при домакинството си на Кливланд Кавалиърс. Баскетболистите на треньора Ник Нърс поведоха с 18 точки още преди края на първата четвърт и нямаха никакви затруднения да затворят мача с разлика. Паскал Сиакам бе най-полезен за Торонто с 33 точки, 26 добави Норман Пауъл, а с 20 точки остана ветеранът Кайл Лаури.
За Кливланд Колин Секстън и Дариус Гарланд бяха най-резултатни с 25 и 20 точки съответно.

Хюстън Рокетс направи забележителен обрат и победи със 109:107 като домакин Сан Антонио Спърс.

"Ракетите" изоставаха с 25 точки минута преди края на първото полувреме, но водени от Ръсел Уестбрук успяха да сътворят обрат в самия край на срещата. Така Хюстън взе и своеобразен реванш за загубата си от Сан Антонио след 2 продължения преди няколко седмици, когато съдиите не признаха редовна забивка на Джеймс Хардън, което в крайна сметка ги лиши и от победата тогава.
Уестбрук завърши мача с 31 точки и 10 борби, докато Хардън добави още 28 точки. За Сан Антонио най-резултатен бе ветеранът ЛаМаркъс Олдридж с 19 точки, а Брин Форбс добави още 18.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), резултати:

Детройт - Вашингтон 119:133
Торонто - Кливланд 133:113
Хюстън - Сан Антонио 109:107
Мемфис - Маями 118:111
Милуоки - Далас 116:120
Оклахома - Чикаго 109:106
Финикс - Портланд 110:111