Баскетболният Барселона с българина Александър Везенков в състава вече са готови за старта на плейофите в най-престижния европейски клубен турнир Евролига.

Барселона гостува в сряда вечер на Локомотив Кубан в първи мач от четвъртфиналните плейофи. Първите две срещи са в Русия, а трета и евентуално четвърта са в Испания. Ако се наложи пети, решителен мач, то той ще е на руска земя.

Двата състава се срещнаха в първата групова фаза на Евролигата този сезон, като размениха по една победа. Барселона победи като домакин със 72:68 точки, а Локомотив записа успех в Русия със 78:74.

„Домакинското предимство не е гаранция за успех. Това е предизвикателство за нас. Мисля, че и двата тима в момента показват по-добра игра, отколкото в първата фаза. Локомотив Кубан по мое мнение е сред петте най-добри отбора в Европа“, коментира на пресконференцията преди двубоя старши треньорът на Барса Шави Паскуал.