Защитаващият титлата си Анди Мъри  се класира за финала на турнира по тенис на трева в лондонския "Куин'с Клъб" с награден фонд 1,928 милиона евро.
Водачът в схемата Мъри, който се стреми към рекордна пета титла от надпреварата, пласира 14 аса и се наложи над петия в схемата Марин Чилич (Хърватия) с 6:3, 4:6, 6:3 след почти два часа игра.

Шотландецът доминираше в първия сет, който спечели след пробиви в третия и в деветия гейм.

Чилич, победител в турнира през 2012 година, стабилизира играта си във втората част. Той проби за 4:3 и запази аванса си, за да изравни резултата.
В решаващия трети сет Мъри набързо поведе с 3:0 и до края не допусна обрат.

Така в спора за титлата британецът ще срещне номер 3 в схемата Милош Раонич.

Раонич наниза 17 аса при успеха над Бърнард Томич (Австралия) с 6:4, 6:4.

Канадецът все още не е допуснал пробив в турнира досега, като е спечелил всичките 47 гейма, в който е сервирал в четирите си мача от надпреварата.