Анди Мъри отново демонстрира, че се чувства все по-добре на клей, поставяйки на колене световния №1 Новак Джокович на финала на Мастърс турнира в Рим.

Шотландецът изигра великолепен мач в италианската столица и постигна победа с 6:3, 6:3.

От самото начало Мъри демонстрира уверена игра и бе по-добрият на корта. След като в първия сервис гейм на Ноле британецът пропусна три шанса за пробив, това все пак се случи в четвъртия гейм, с който Мъри поведе с 3:1. До края на сета Джокович не получи шансове да се върне в резултата и така с 6:3 Мъри се доближи на сет от успеха.

Във втория сет резултатът вървеше гейм за гейм, но само до 2:2. Мъри проби в петия гейм, а при 5:3 Джокович сервираше за оставане в мача. Мъри бе решен да реши всичко още в този момент, а при 15:40 оползотвори първия си мачбол. За шотландеца това бе първа победа над Джокович след четири поредни поражения.