Четирикратният шампион и водач в схемата Новак Джокович се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3.28 милиона евро.
Сърбинът победи на полуфиналите японецът Кей Нишикори с 2:6, 6:4, 7:6(5), а срещата продължи 3:02 часа.

Джокович поиска медицинско прекъсване още след първия гейм, след като сам нарани левия си крак с ракетата. Нишикори направи първия пробив в мача за 2:1, а след това в седмия гейм отново взе подаването на съперника си за 5:2.

Във втората част Джокович стигна до пробив в десетия гейм и изравни резултата.

В третия сет сърбинът поведе с 2:0, но Нишикори изравни 4:4. След това се стигна до тайбрек, в който Джокович поведе с 6:4 и спечели със 7:5 точки.

"Една точка беше разликата. Аз спечелих 112, а той 111. Този мач е страхотен пример за това колко малко може да бъде от решаващо значение. Понякога имаш късмет, а друг път не", коментира Джокович.

На финала той ще срещне номер 2 в схемата Анри Мъри (Великобритания), който днес навършва 29 години.

"Не си спомням да съм печелил мачове на рождения си ден", заяви Мъри преди двубоя.

Сърбинът победи Мъри миналата неделя на финала на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид. Джокович вече има рекордните 29 титли от турнири "Мастърс", изпреварвайки испанеца Рафаел Надал, който е с 28 трофея. /БТА