Арсенал постигна изключително драматична победа с 1:0 срещу Бърнли след гол в последните секунди на добавеното време, дело на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Така "топчиите" успяха по инфарктен начин да отбележат с успех юбилея на своя мениджър Арсен Венгер, който празнува 20 години начело на тима.

Домакините обаче със сигурност ще съжаляват много за пропуснатата точка. "Топчиите" бяха по-активни през по-голямата част от двубоя, но домакините също имаха своите положения и можеха да реализират.

"Артилеристите" бяха по-активните през първата част, но не успяха да стигнат до сериозни опасности.

Най-сериозната такава бе в 4-ата минута, когато Алексис Санчес стреля отдясно в наказателното поле, а след рикошет топката мина на сантиметри от страничната греда.

Тио Уолкът също опита късмета си в 17-ата минута стреля от малък ъгъл, но встрани от вратата.

Бърнли също имаше шанс за гол в 38-ата минута, в която Мат Лоутън центрира отлично на Сам Воукс, който обаче не успя да уцели вратата при изстрела си с глава.

Втората част определено бе по-интересната като Арсенал запази териториалното положение, но домакините също достигнаха до няколко опасни ситуации.

В 49-ата минута Алексис Санчес от няколко метра стреля отлично, но изстрелът му бе спасен. 10 минути по-късно Йохан Бергудмондсон стреля отлично с глава, но още по-добра намеса на Петър Чех остава резултата 0:0.

Малко по-късно Алексис Санчес отново бе много близо до попадение след мощен изстрел от воле, минал на сантиметри от гредата.

В 75-ата минута Бърнли имаше нов страхотен шанс за гол. След центриране от корнер, Майкъл Койн надскочи всички и стреля отлично, но напречната греда спаси "топчиите". Тио Уолкът също пробва да реализира малко преди края, но не уцели вратата.

Така се стигна до последната възможност в мача, центриране от корнер, което бе дори след 2-минутното добавено време. Алексис Санчес центрира в наказателното поле, в него Тио Уолкът отклони с глава към далечната греда. Там нахлуха Алекс Окслейд-Чембърлейн и Лоран Кошчиелни. И двамата посегнаха към топката като не стана ясно кой е отправил първоначалния удар. След него обаче топката удари ръката на Кошчиелни и влетя в мрежата.
Попадението бе записано на името на Окслейд-Чембърлейн, а съмнения имаше както за засада, така и за неотсъдено нарушение за играта с ръка на Кошчиелни.

В крайна сметка след драматичния завършек Арсенал взе ценните три точки, с които се изкачи на трето място с 16 точки. Бърнли е на 14-а позиция със 7 точки.