Новият ЦСКА надви новака в Б група Оборище Панагюрище с 1:0 в първия си контролен мач на свой терен.

Младият Павел Головодов вкара гола в 51-ата минута и с него освежи в жегата 4000 привърженици на „червените“ по трибуните.

ЦСКА започна по-добре мача, без обаче стопроцентови ситуации пред вратата на Оборище.

ВИДЕО може да видите ТУК!

Постепенно отборът от Панагюрище успя да изравни играта и на свой ред да вземе лек превес в играта.

„Армейците“ опитаха с далечни удари да затруднят Яначков, но вратарят на гостите бе на мястото си.

Така след равностойна игра първото полувреме в мача приключи логично без голове.

Шест минути след подновяването на играта ЦСКА стигна до гол. Влезлият след почивката Радой Божилов се възползва от недобрата ориентация на защитник на панагюрци, центрира и там с глава Павел Головодов прати топката в мрежата за 1:0.

В 73-ата минута Преслав Йорданов отблизо чукна топката в десния страничен стълб на вратата на Оборище.

Георги Нетов и Владимир Каптиев пък бяха двамата от състава на Оборище, които най-много притесняваха защитата на ЦСКА.

Вратарят Яначков отрази още един удар отблизо на Преслав Йорданов към края, след което проверката приключи 1:0 в полза на третодивизионния през идния сезон ЦСКА.

ЦСКА – ОБОРИЩЕ 1:0

Голмайстор: 1:0 Павел Головодов 51

Мачът се разви така:

1 - НАЧАЛО НА МАЧА.

2- Първи корнер за ЦСКА, след който два поредни удара към вратата на Оборище са блокирани.

8 - Вратарят на ЦСКА Стоян Колев получава медицинска помощ.

11 - Корнер за Оборище, без опасност за вратата на ЦСКА.

13 - Галчев изпълни корнер, защитата на Оборище изчисти.

15 - Първи жълт картон в мача - Никола Иванов от Оборище го получи.

16 - Нов корнер за ЦСКА, вратарят на Оборище Яначков лови.

19 - Далечен удар на Николай Цветков, Яначков изби в корнер.

20 - Съдията вдига жълт картон на Стоян Колев, който спря откъсващият се Каптиев.

28 - Опасна атака на Оборище, започната от Маркес. Окечукву стреля силно, право в ръцете на Стоян Колев.

31 - Добра атака за ЦСКА, ударът на Узунов е блокиран.

32 - Грешка на Бранеков дава възможност за контра на Оборище, вратарят Стоян Колев избива.

36 - Силен изстрел на Галчев отдалеч, Яначков избива.

37 - Яначков лови след корнера за ЦСКА.

45+1 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. РАВНОСТОЙНА ИГРА И ЛОГИЧНО 0:0.

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТ ПОЛУВРЕМЕ.

48 - Ивайло Димитров не успя добре да намери топката и да я насочи към вратата на ЦСКА.

51 - ЦСКА ПОВЕЖДА С 1:0. Радой Божилов се възползва от грешка на защитник на Оборище, центрира и с глава Павел Головодов откри резултата.

62 - След фаул встрани от вратата на Оборище, центрираната топка бе посрещната от Мартин Димов, но той я прати неточно в аут.

68 - Хубав пробив на Радой Божилов, но завършващият пас не е точен.