ЦСКА оправда очакванията към себе си и взе своето гостуване срещу Балкан Варвара с 2:0 в 15-ия кръг на Югозападната В груп. Срещата обаче далеч не се разви по вкуса на „армейците“, които удариха три греди преди почивката и стигнаха до головете си едва през втората част. На всичкото отгоре играчите на Христо Янев трябваше да се справят с изключително твърдата и на моменти откровено груба игра на домакините, което доведе и до травми за Александър Бранеков и Преслав Йорданов. Щабът на „армейците“ реши превантивно да извади двамата, за да се не стигне до по-сериозни травми предвид и доста лошия терен в Пазарджик.

Мачът на стадион „Георги Бенковски“ стартира много добре за гостите, които още от първите минути започнаха да редят положения пред вратаря Милен Петракиев. В 6-ата минута Преслав Йорданов отигра центриране от фаул по не много сполучлив начин, но все пак насочи топката във вратата. Тя влизаше в долния ляв ъгъл, преди защитник да я избие в корнер. Три минути по-късно централният нападател на „армейците“ отново засече подаване от фаул, като от 4-5 метра прати топката във външната страна на мрежата.

В 13-ата минута гостите стигнаха до два поредни корнера, след които удариха гредите. Първо Бранеков бе оставен да стреля с глава от границата на вратарското поле, а след като вратарят отби, топката кацна върху напречната греда. От последвалия корнер Йорданов получи шанс да обстрелва вратата и прати кълбото в левия стълб.

В 20-ата минута ЦСКА за трети път разтресе рамката на вратата, като Момчил Цветанов шутира от дъгата в търсене на долния ляв ъгъл, а Петракиев докосна топката, за да я насочи към гредата.

Малшансът като че ли разколеба „червените“, а домакините се постараха да дадат своя принос със серия от тежки влизания. При едно от тях пострада капитанът в този мач Александър Бранеков, който бе сменен принудително в 26-ата минута.

До края на полувремето ЦСКА не можа да сътвори нищо по-опасно пред вратата на Балкан, а твърдата игра на домакините им помогна да се оттеглят на почивката при 0:0.

Предвид трудностите пред гола, Христо Янев реагира но почивката и вкара Костадин Хазуров вместо незабелижимия Владислав Узунов. Ходът му даде резултат почти веднага и в 52-ата минута опитният голаджия откри резултата. Момчил Цветанов свърши добра работа отляво, където получи много пространство да напредне. Бившият играч на Литекс и Ботев Пловдив пусна пас по тревата, с който елиминира вратаря, и на практика задължи Хазуров да порази празната врата.

Голът позволи на гостите да заиграят малко по-спокойно, макар че мачът се върна към познатото си русло. В 61-ата минута „армейците“ направиха голямо разбъркване пред вратата на Балкан, но след серия от неуспешни изстрели и пасове топката беше изчистена.

Едва в последните минути ЦСКА се активизира повече, като в 84-ата минута гол на Хазуров бе отменен заради съмнителна засада. Динчев проби отдясно и центрира много добре, а човекът, който се опита да го спре покри засадата. Страничният съдия обаче прецени, че ситуацията е по-различна и вдигна флага, след като Хазуров порази празната врата.

Три минути преди края обаче ЦСКА все пак стигна до втори гол, а асистенцията отново бе на Момчил Цветанов. Той отклони дълго подаване на Александър Александров с едно докосване към Самир Аясс, който фронтално срещу вратата стреля покрай вратаря, за да удвои.

Така „армейците“ остават твърдо начело в групата с пълен актив от 42 точки след 14 изиграни мача.

БАЛКАН ВАРВАРА – ЦСКА 0:2

0:1 Костадин Хазуров 52'

0:2 Самир Аясс 87'

ЦСКА (4-2-1-3): Стоян Колев - Кирил Динчев, Александър Бранеков /к/ (26' - Божидар Чорбаджийски), Виктор Райчев, Милен Кикарин - Йордан Йорданов, Николай Цветков - Самир Аясс - Момчил Цветанов, Владислав Узунов (46' - Костадин Хазуров), Преслав Йорданов (71' - Александър Александров)

Старши треньор: Христо Янев

Балкан: Милен Петракиев - Васил Геров, Борислав Петков /к/, Ангел Захариев (76' - Димитър Зайков), Мартин Димитров,  Васил Цуклинов, Атанас Трендафилов (86' - Антонио Цветански), Еди Достов, Георги Василев, Найден Стефанов (83' - Темелко Зайков), Илиян Пенчев

Старши треньор: Крум Кантарев