Динамика на терена, екшън и кръв по трибуните предложи сблъсъкът от 13-ия кръг Локо Пд – Берое завърши наравно 1:1.

Ремито бе от тези, които квалифицираме като „боеви“, защото и двата тима гонеха победата до последно.

Срещата бе първа за Едуард Ераносян при поредното му завръщане в Локо Пд. За Ферарио Спасов в Берое пък това бе втори шампионатен мач начело.

Красиви голове на Мартин Камбуров и Карлос Охене фиксираха ремито.

Още в 4-ата минута Локо Пд стигна до голова опасност. Дани Каки от упор стреля с глава, но Макенджиев спаси удара му.

Павел Виданов не успя да уцели топката, леко изстреляна от Зехиров, тя се отклони от него и само намесата на Ел Харуби предотврати гола за Берое 14-ата минута.

Веднага след това Мапуку излезе сам срещу Ел Харуби, но под ъгъл, но реши да стреля, а не да подава и вратарят спаси.

В 30-ата минута Дани Кики отново стреля от упор, сега с крак, а Макенджиев спаси, но играчът на Локо Пд беше в засада и тя бе маркирана.

Берое също показа зъбите си. В 39-ата имнута Радослав Кирилов отправи хубав изстрел от воле, но топката профуча над вратата на Локо Пд.

Малко след това Радослав Кирилов отново обстрелва вратата на Локомотив, но Ел Харуби улови.

На полувремето имаше сериозно напрежение между феновете на Берое и тези на домакините. Размахваха се и сериозни по размер сопи. Един от охраната на мача се оказа със спукана глава.

Второто полувреме започна много динамично и с разменени атаки. И двата отбора търесха гола, логично се стигна до попадения.

Първо изненадващ диагонален изстрел на Мартин Камбуров намера долния десен ъгъл на вратата на Берое и Локомотив поведе с 1:0 в 57-ата минута.

Четири минути по-късно Берое изравни. Карлос Охене вкара фамозен гол с прехвърлящ удар за 1:1.

Двата отбора продължиха да бъдат активни и след като отново възстановиха статуквото.

Нито един от двата съперника обаче не можа да грабне пълния комплект от точки и мачът приключи 1:1.

Двата отбора запазиха съседните позиции в класирането – седми и осми с по 17 точки.

Локо Пд - Берое 1:1

източник: beroe.bg

ЛОКО ПД – БЕРОЕ 1:1

1:0 Мартин Камбуров 57, 1:1 Карлос Охене 61

ЛОКО ПД: Ясеин Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Павел Виданов, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Мартин Райнов, Димо Бакалов, Дани Кики /78-Парвиз Умарбаев/, Симеон Райков /69-Веселин Марчев/, Мартин Камбуров /Резерви: Илко Пиргов, Веселин Марчев, Георги Вълчев, Ивайло Марков, Бирсент Карагарен, Димитър Велковски,

Парвиз Умарбаев/ Старши треньор – Едуард Ераносян

БЕРОЕ: Благой Макенджиев, Атанас Зехиров, Венцислав Василев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Георги Динков, Карлос Охене /90-Борислав Цонев/, Радослав Кирилов, Александър Василев /77-Емин Ахмед/, Том, Жуниор Мапуку /86-Александър Колев/ /Резерви: Михаил Михайлов, Васил Панайотов, Александър Колев, Емин Ахмед, Илия Миланов, Ерик Почански, Борислав Цонев/ Старши треньор – Ферарио Спасов.