Полша постигна трета поредна победа в група С на европейското първенство, което се провежда в България и Италия.

С успеха си днес над Беларус с 3:0 полският тим завърши на първо място в групата и се класира на четвъртфиналите.

В четвъртфинала Полша ще срещне победителя от осминафиналния двубой България/Холандия - Словения.

Полша поведе в началото на първия гейм с 2:0, но Беларус веднага успя да изравни. След четири нови равенства при първото техническо прекъсване символичните гости водеха с 8:6. След прекъсването с мощни атаки и отлична игра на блокада Полша започна да трупа преднина, която при второто техническо прекъсване достигна 6 точки - 16:10. До края на гейма поляците не срещнаха никаква съпротива и спокойно го спечелиха с 25:13. Символичните гости поведоха и в началото на втория гейм с 3:1. При първото техническо прекъсване Полша водеше с 8:5.

С отлична игра на блокада и грешки на поляците Беларус изравни при 9:9. След още едно равенство Полша отново поведе и при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:12. Поляците отново не срещнаха трудности и спокойно взеха втората част с 25:19. В началото на третия гейм резултатът бе изравняван два пъти, след което отново тимът на Полша поведе.

При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:3 за символичните гости. Беларус успя да изравни резултата при 11:11. След още едно равенство при второто техническо прекъсване Полша водеше с 16:14.

Поляците доиграха спокойно мача и взеха гейма с 25:17 и съответно мача с 3:0. Отборът на Полша като победител в групата се класира директно за четвъртфиналите на турнира.

Белгия, която остана втора, ще срещне в осминафинален мач тимът на Германия, а Словения ще играе срещу загубилия последния мач в група "А" между отборите на България и Германия./БТА