Отборът на Германия постигна целта, която си постави след загубата от България в първия ден на Евроволей, а именно - да завърши на трето място в група А.

След театралната постановка срещу Холандия, Бундестимът излезе за задължителна победа срещу Чехия и успя да я постигне без никакъв проблем - 3:0 гейма(25:14, 25:14, 25:16).

Селекционерът на Германия Витал Хейнен този път заложи на всичко най-добро и за разлика от двубоя с Холандия, този път момчетата му вложиха всичко от себе си и не оставиха шансове на чехите, които пък не успяха да повторят доброто представяне от двубоя срещу България.

Така с 4 точки Германия зае третото място в крайното класиране, а Чехия напуска турнира с 1 точка и 3 загуби.

За Бундестима предстои осминафинал, в който съперник ще бъде съставът на Белгия. Победителят от тази среща пък ще се изправи на четвъртфинал срещу първия от Група А, който ще бъде определен между България и Холандия.