Белгия победи Словения с 3:1 гейма (27:25, 14:25, 27:25, 28:26) в пряк сблъсък за второто място в група С на Евроволей 2015, която се играе във Варна.

До този момент двата отбора имаха по един успех над Беларус и загуба от Полша, а двубоят определяше кой отбор да играе осминафинал срещу третия от „българската“ група А.

Мачът предложи страхотна интригата като в единствения гейм без драма Словения бе категорична със 25:14. Във всяка една от останалите части драмата бе налице до самия край. Белгийците обаче показаха по-здрави нерви и стигаха до успеха след 27:25, 27:25 и 28:26.

Така именно Белгия става един от възможните съперници на България на четвъртфиналите, ако „лъвовете“ заемат първото място в група А. Така България ще очаква победителя от мача между Белгия и третия в нашата група.

В другия мач в Група С Полша и Беларус играят в мач без значение.