Защитаващият титлата си Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на корта на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 3,854 милиона евро.

Поставеният под номер 2 постигна убедителен успех над Душан Лайович (Сърбия) с 6:1, 6:3 за час и половина. Надал, който се стреми към десета титла в италианската столица, взе 10 от първите 11 гейма по пътя към успеха.

Той е загубил общо само 6 гейма в първите си два мача от надпреварата. За място на четвъртфиналите испанецът очаква осмия в схемата Диего Шварцман (Аржентина), който спечели далеч по-трудно срещу поляка Хуберт Хуркач с 3:6, 6:2, 6:4, след като навакса изоставане от 1:3 гейма в решителния трети сет.