Победителят на US Open оптреди девет години Хуан Мартин дел Потро продължава да мечтае за нова титла в Ню Йорк. Той се класира за 1/8-финалите след успех над испанския ветеран Фернандо Вердаско с 3:0 сета.

Аржентинецът надделя със 7:5, 7:6, 6:3 за почти три часа на корта. Мачът започна късно заради маратонските битки преди него и приключи много след полунощ американско време. Но това едва ли притесни победителя, който все пак ще има по-малко време за възстановяване.

В първия сет Дел Потро проби съперника си още в първия гейм, но не успя да удържи дълго тази преднина, защото Вердаско го върна за 2:2. Последва равностойна битка, в която все пак южноамериканецът направи още един пробив в последния възможен момент преди тайбрека. Той го затвърди и след 7:5 и поведе с 1:0 сета.

Втората част се разви по абсолютно огледален начин с пробиви в абсолютно същите моменти в началото ѝ. С изключението, че нямаше такъв в края и всичко този път се реши от тайбрек. В него половината точки бяха след минипробиви и в крайна сметка Дел Потро реализира едва третия си сетбол за успеха с 8:6 и дръпна с два сета аванс.

Следващата част се оказа и последна в мача. В нея третият поставен в схемата реализира необходимия му пробив в четвъртия гейм, затвърди го за 4:1 и спокойно доигра частта с аванса си, за да я затвори при 6:3, с което да приключи и мача.

В следващия кръг Дел Потро ще се изправи срещу младия хърватин Борна Чорич, който се справи с руснака Даниил Медведев.