За 19-ти пореден ден хиляди граждани се стекоха пред Министерски съвет с искане за оставката на кабинета „Орешарски".

Към 20:00 часа около 6 500 души са били протестиращите в центъра на столицата, съобщиха от пресцентъра на МВР. Няма данни за инциденти и нарушения на обществения ред.

Някои от протестиращите в столицата обясниха, че хората вече се уморяват, но въпреки това няма да отстъпят.

Според други пък не може да се говори за „изморяване на българщината". Гражданите бяха категорични, че не подкрепят нито една от партиите в парламента и са излезли против политическата система в страната.

„Няма да се приберем, докато не видим сменена системата. На челни позиции трябва да са истински българи и да не се обслужват никакви чужди интереси", обясни един от протестиращите.

Те започнаха да събират и подписка за сваляне на имунитета на лидера на "Атака" Волен Сидеров.

Междувременно на традиционен вече контрапротест пред НДК се събраха около стотина души.

Те настояха да се даде време на легитимно избрания кабинет и да не се допуска връщане на ГЕРБ на власт. Събралите се пред НДК обясниха, че не разбират основанията на протестите срещу кабинета, който помагал на майките и се опитвал да увеличи заетостта.

По време на протеста пред НДК се появиха двама мъже, които обясниха, че подкрепят правителството, но искат оставката на Станишев. Останалите обаче ги изгониха с викове и ги накараха да напуснат протеста.

Междувременно испански полицай, дошъл като турист в Пловдив, се появи на днешните протести в града и изрази „подкрепата си към борбата на българите с олигархията и мафията".

Той обясни, че и в Испания има много мафиоти и корумпирани политици и затова е солидарен със случващото се у нас.

В 18:30 отново около 200 души се събраха пред сградата на община Пловдив, откъдето тръгнаха на обичайното си шествие по Главната улица.

Между част от протестиращите възникнаха спорове относно маршрута. Водачите на протестите заявиха, че трябва и тази вечер да бъдат блокирани жп линиите на Централна гара, докато други изразиха мнение, че е необходимо да се протестира директно срещу олигарсите, а не да се пречи на обикновените граждани с такъв тип действия. В крайна сметка двете страни постигнаха компромис и след шествието по Главната улица недоволните блокираха жп линиите.