Момчил Караилиев спечели пета поредна титла на троен скок на Националния шампионат по лека атлетика на открито на Националния стадион "Васил Левски" в София. 37-годишният Караилиев постигна 16.33 метра и за общо десети път стана държавен първенец.

На скок дължина при жените Милена Миткова защити златото си от миналия сезон с 6.05 метра. С толкова завърши и втората Симона Симеонова (Дунав-Русе), но Миткова спечели с втори по-добър резултат от 6.04 метра срещу 5.99 метра на Симеонова.

Първа титла при мъжете в спринта на 100 метра заслужи Антонио Иванов. Той финишира за 10.58 секунди на финала, като остана само на 4 стотни от секундата от личния си рекорд.

Иванов се възползва от отсъствието на фаворитите Светлин Иванов и Денис Димитров, които бяха дисквалифицирани заради фаул стартове.

Иванов, който е лидер в националната ранглиста за сезона, отпадна още в сериите, а миналогодишният шампион Димитров стартира по-рано във финала.

Инна Ефтимова защити националната си титла на 100 метра при жените. Тя направи личен рекорд за сезона от 11.29 секунди, като се доближи само на 5 стотни от норматива за Световното първенство в Доха през есента.

Станислав Станков и Елена Митева са новите стари шампиони в късия спринт с хърдели.

Станков беше най-бърз на 110 метра с препятствия с 14.02 секунди, като само малко по-силен попътен вятър от 2.2 м/сек. го лиши от личен рекорд.

Митева също бяга силно на 100 метра с препятствия и завърши за 13.46 секунди, но с вятър в гърба от 2.5 м/сек, заради кеото също не записа лично постижение.

Кристина Борукова защити титлата си на 400 метра с личен рекорд от 55.14 секунди.

В същата дисциплина при мъжете изненадващ победител стана 17-годишният Михаил Гаргов. Със силни последни метри тийнейджърът финишира за 49.02 секунди, като надбяга в последните метри миналогодишния първенец Живко Стоянов с 49.24 секунди.

Всички шампиони от първия ден на Националния шампионат по лека атлетика на открито в София: