Петкратният световен шампион Люис Хамилтън поведе в генералното класиране при пилотите във Формула 1, след като спечели състезанието за Гран при на Китай.

На пистата в Шанхай се проведе старт номер хиляда в историята на Формула 1, а британецът записа втория си успех от началото на сезона в третата надпревара от календара и общо 75-ти в кариерата си.

Пилотът на Мерцедес започна Гран при на Китай от втора позиция зад съотборника си Валтери Ботас, който бе най-бърз във вчерашната квалификация, но успя да изпревари финландеца още на първия завой и не изпусна водачеството си до края на състезанието. Ботас от своя страна задържа второто място и добави 18 точки към актива си.

В генералното класиране при пилотите Хамилтън вече има 68 точки и води с шест пред втория Валтери Ботас. Следващото състезание от календара е след две седмици в Азербайджан.

Подробности вижте във видеото от предаването "Формула 1 Токшоу" по телевизия DIEMA SPORT 2.