Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес" спечели за шести път състезанието за Голямата награда на Китай в старт номер 1000 във Формула 1.

Петкратният световен шампион Хамилтън поведе от началото на пистата в Шанхай, кара солидно до края и финишира пръв с време 1:32:06.350 час, постигайки втори пореден успех за сезона и общо 75-и в кариерата си.

Втори на 6.552 секунди завърши съотборникът му Валтери Ботас (Финландия), който откри кампанията с победа в Австралия преди месец.

Така "Мерцедес" записа трети двоен успех в първите три старта от новия сезон и стана първият отбор с подобно постижение от "Уилямс" през 1992 година.

Подробности вижте във видеото от предаването "Формула 1 Токшоу" по телевизия DIEMA SPORT 2.