Ливърпул победи Рейнджърс с 2:0 в мач от група А на Шампионска лига. Головете за домакините отбелязаха Трент Александър-Арнолд и Мохамед Салах от дузпа.

47 снимки

В 7-та минута Трент Александър-Арнолд изпълни страхотен пряк свободен удар, който бе спечелен от Дарвин Нунес, и успя да вкара в горния десен ъгъл на Алан МакГрегър. Луис Диас опита удар от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. В 15-та минута Мохамед Салах си създаде пространство и стреля с левия си крак в далечния ъгъл на МакГрегър, но вратарят спаси и изби в корнер.

В 34-та минута Дарвин Нунес бе намерен фантастично в наказателното поле, но ударът му от близка дистанция бе спасен по невероятен начин от стража на Рейнджърс. Минута по-късно Луис Диас направи самостоятелен пробив и стреля с десния крак, но МакГрегър отново реагира добре. В 40-та минута Салах дриблира добре с топка в крака и подаде за Дарвин Нунес, но неговият удар от близка дистанция отново бе спасен от вратаря на Рейнджърс.

В 43-та минута страхотна комбинация между Диас, Жота и Нунес завърши с удар на уругваеца, който бе обаче право в тялото на МакГрегър. В 53-та минута Ливърпул спечели дузпа чрез Луис Диас, а Мохамед Салах се нагърби с изпълнението и не сбърка, за да удвои резултата 2:0. В 59-та минута Диого Жота достигна до топката с малко късмет и стреля силно, но МакГрегър направи бляскаво спасяване.

В 84-та минута Цимикас центрира превъзходно от корнер, а Жоел Матип стреля с глава, но топката мина на сантиметри до лявата греда на Рейнджърс. В 85-та минута Цимикас направи невероятна намеса след удар на играч на гостите, като гъркът успя да изчисти току пред голлинията. От последвалия ъглов удар Чолак стреля с глава но Алисон се намеси превъзходно, за да опази вратата си. До края на мача Ливърпул контролираше мача и топката, за да спечели комфортно мача с 2:0.

С тази победа Ливърпул се задържа на втора позиция в групата си с актив от 6 пункта, докато Рейнджърс продължават да са на дъното в подреждането без точки и без отбелязан гол.

Стартови състави:

Ливърпул: 1. Алисон, 4. Върджил ван Дайк, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд, 21. Константинос Цимикас, 14. Джордан Хендерсън, 6. Тиаго Алкантара, 23. Луис Диас, 20. Диого Жота, 11. Мохамед Салах, 27. Дарвин Нунес

Треньор: Юрген Клоп

Рейнджърс: 1. Алан МакГрегър, 6. Конър Голдсън, 26. Бен Дейвис, 38. Лиън Кинг, 31. Борна Баришич, 2. Джеймс Таверние, 10. Стивън Дейвис, 4. Джон Лундстрам, 71. Малик Тилман, 14. Рйън Кент, 20. Алфредо Морелос

Треньор: Джовани ван Бронкхорст