Националният отбор на Испания попиля този на Германия с шумното 6:0 в големия мач от последния кръг в група 4 на Лига А в турнира Лигата на нациите. Феран Торес реалзира хеттрик (33', 55', 72'), а по едно попадение добавиха Алваро Мората в 17-ата, Родри 38-ата и Микел Оярсабал в 89-ата минута.

"Лу Фурия" изигра най-силния си мач в последните години и не остави шансое на световните шампиони от 2014 година. Възпитаниците на Луис Енрике показаха убийствена ефективност, като съотношението на ударите е плашеща - 23:2 за целия двубой. Германия дори не успя да запише точен изстрел през всичките 90 минути. С тази победа Испания успя да изпревари "Бундестима" в класирането в група 4 на Лига А и заслужено ще играе във финалната четворка на турнира. Възпитаниците на Йоаким Льов, които ще има доста какво да обсъждат след тази среща, остават на второ място в крайното класиране с две точки по-малко от днешния си съперник.

Домакините започнаха по-настървено двубоя и създадоха първата опасност в него. Илкай Гюндоган извърши нарушение точно пред наказателното поле в 6-ата минута срещу Дани Олмо и съдията отсъди пряк свободен удар. На повторенията обаче остнаха съмнения дали не трябваше да бъде отсъдена дузпа, но в Лигата на нациите системата ВАР не се използва. Зад топката застана Серхио Рамос и отправи много опасен изстрел, но Мануел Нойер внимаваше и с брилянтен рефлекс изби.

В 12-ата минута бе извършена принудителна смяна в състава на Испания, след като Серхио Каналес получи разтежение и беше сменен от Фабиан Руис.

Алваро Мората пробва изстрел от далечна дистанция в 15-ата минута, но изключително неточно.

Само две минути след това Испания излезе напред в резултата. Фабиан Руис центрира от ъглов удар, където на далечната греда Серж Гнабри изпусна Алваро Мората, който с чудесен удар с глава прати топката неспасяемо във вратата на Нойер – 1:0.

В 23-ата минута Феран Торес комбинира със Сержи Роберто отляво. Футболистът на Барселона върна за Торес, който навлезе в наказателното поле и с пас по тревата към далечната греда намери Мората, който опъна мрежата на Нойер за втори път, но веднага попадението беше отменено заради засада.

Иберийците продължиха да са по-активния тим на терена и след точно половин час игра пропуснаха шанса да поведат с втори гол. Олмо изведе отляво в наказателното поле Торес, който пробва удар по диагонала, но Нойер майсторски парира с крак и топката излезе в ъглов удар.

Три минути след това все пак „Ла Фурия“ стигна до второто попадение. Хосе Луис Гая центрира отляво, където Дани Олмо стреля с глава от границата на вратарското поле, но топката се отби от напречната греда. Кълбото обаче стигна до Феран Торес, който със силен удар прати топката във вратата на Германия за втори път.

В 38-ата минута Германия падна в нокдаун, след като допусна и още един гол във вратата си. Руис центрира от корнер, а Родри изпревари Гюндоган на границата на вратарското поле и с глава прати топката в далечния ъгъл на Нойер – 3:0.

Две минути преди края на първата част и капитанът на „Ла Фурия“ Серхио Рамос получи резтежение и трябваше да бъде заменен принудително от младия Ерик Гарсия.

Селекционерът на Германия Йоаким Льов направи промяна на почивката, като пусна в игра Джонатан Та на мястото на Никлас Зюле.

Три минути след началото на втората част домакините бяха близо до четвърто попадение. Дани Олмо беше изведен сам отдясно в наказателното поле и шутира, но Нойер спаси. Последва удар на Торес, който обаче бе блокиран.

Германия не знаеше къде се намира и заслужено допусна четвърти гол в 55-ата минута. Олмо пусна топката Руис, който с едно докосване изведе отляво в наказателното поле Хосе Луис Гая, а левият краен бранител даде пас на далечната гледа за Феран Торес, който на празна врата не сбърка и отбеляза втория си гол в мача – 4:0.

Грешките в защита за "Бундестима" продължиха и две минути след това Родри бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля с глава след центриране от корнер, но в аут.

Малко след час игра Феран Торес бе близо до хеттрик, след като Коке проби към наказателното поле и остави топката за футболиста на Манчестър Сити, но неговият удар профуча покрай вратата.

Испанците бяха просто убийствени и успяваха да се възползват от всяка грешка на играчите на Льов.

По този начин те стигнаха и до нов гол в 72-ата минута. Мората изведе Руис в половината на гостите, след което футболистът на Наполи пусна пас към Феран Торес, който бе оставен съвсем сам на границата на наказателното поле и с чудесен фалцов удар завърши атаката с гол във вратата на безпомощния Нойер – 5:0. Така футболистът на Манчестър Сити оформи и своя хеттрик в мача.

С една от малкото си атаки през целия двубой Германия все пак стигна до някаква опасност пред вратата на скучаещия Унай Симон. Серж Гнабри опита мощен изстрел от дистанция, който обаче разтресе напречната греда.

Това обаче не беше всичко в тази среща. В 89-ата минута Гая получи топката отляво в наказателното поле и върва към точката за дузпа, където резервата Микел Оярсабал я прати във вртата на Нойер за шести път.

FT ИСПАНИЯ – ГЕРМАНИЯ 6:0

1:0 Алваро Мората 17'

2:0 Феран Торес 33'