Наполи защити четвъртата си позиция в директен сблъсък с петия Сампдория, в който неаполитанци доминираха изцяло и победиха с 4:2. Двубоят от 32-ия кръг беляза третият пореден успех за хората на Рафаел Бенитес, които съвсем до скоро изпращаха тревожни сигнали до феновете си.

На „Сан Паоло“ обаче домакините бяха категорично по-класния състав и макар да изостанаха рано в резултата, стигнаха до пълен обрат след две попадения на Гонсало Игуаин и други две, дело на Маноло Габиадини и Лоренцо Инсиние.

Головата фиеста започна в 12-ата минута, когато Едер проби необезпокояван отдясно по атаката, стигна до вътрешността на наказателното поле и пусна остро подаване. Раул Албиол имаше нещастието да засече топката в собствената си мрежа, което беше неизбежно предвид малкото разстояние до голлинията.

Наполи бе настоятелен, но се нуждаеше и от чудовищна грешка на Емилиано Вивиано, за да се върне в срещата. Продължителна атака през центъра изведе Габиадини на добра позиция за стрелба леко отдясно по диагонала. Нападателят нанесе непретенциозен шут, който обаче мина през ръцете и краката на слисания страж – 1:1.

Само три минути по-късно Наполи вече наистина изплете обрата. Игуаин и Габиадини разиграха елегантно двойно на висока скорост, което изведе аржентинецът фронтално срещу вратата, а от 12 метра той нямаше прошка – 2:1.

Малко след почивката резултатът набъбна още повече, след като Сориано загуби топката в централната зона от Инсиние, който тръгна напред. Нисичкият нападател не бе пресрещнат от никого и от дъгата изпрати кълбото неспасяемо точно до лявата греда – 3:1.

Точката на спора сложи Игуаин в 81-ата минута от дузпа, която Марек Хамшик изпроси. Южноамериканецът реализира 15-ия си шампионатен гол с премерен удар в горния десен ъгъл.

Минутка преди края Сампдория защити честта си с още едно попадение. Луис Муриел наниза страхотен пирон от 20-ина метра право под дясната сглобка, след като домакините не успяха да изчистят успешно кълбото от пеналта си.

Успехът означаваше, че Наполи вече има 56 точки на сметката си и само 2 го делят от третия в подреждането Рома, който за момента заема последната квота за Шампионската лига. Самп остава пети с 50 пункта, като има аванс само от точка пред Фиорентина.