Намиращият се на последно място в Ла Лига тим на Малага запази теоретичните си шансове за спасение, след като се наложи с 1:0 над петия в подреждането Виляреал.

Единственото попадение в мача отбеляза Чори Кастро, който бе точен от дузпа в 37-мата минута.

С победата Малага събра 17 точки, но все още се намира на цели 11 от спасителния бряг, като до края на сезона остават само 8 кръга.

Загубата пък остави Виляреал без никакви шансове за атака на зона "Шампионска лига" тъй като "жълтата подводница" има 47 точки и е на цели 15 пункта от четвъртия Валенсия.

В другия мач от Ла Лига, игран по същото време, Ейбар и Реал Сосиедад завършиха наравно 0:0.

Ейбар е на десето място в подреждането с 40 точки, докато Реал Сосиедад е 15-и с 34 точки./БТА