Швеция победи в контролен мач Сърбия с 2:1, като отлични изяви имаше новият капитан на шведския национален отбор и централен нападател на Милан Златан Ибрахимович.

Спарингът се игра пред 20 691 зрители в Солна, а домакините поведоха с гол на Ола Тойвонен в 23-ата минута, преди бранителят Невен Суботич да изравни за белите орли в 27-ата.

Ибрахимович донесе успеха на готвещия се за участието си на Евро 2012 тим на Швеция в последната му проверка преди първенството с попадение от дузпа в 52-ата минута.

Като титуляри Ерик Хамрен пусна Исаксон, Мелберг, Мартин Олсон, Гранквист, Лустиг, Калстрьом, Свенсон, Елм, Тойвонен, Ларсон и Ибрахимович, а като резерви влязоха Хисен, Виланд, Йонас Олсон, Вернблуум, Вилхелмсон и Холмен.

Това бе 4-а поредна победа за Швеция в контролите. На 11 юни Тре Кронур започва с двубой срещу домакина Украйна участието си на Евро 2012. Другите тимове в Група D са фаворитите Англия и Франция.